MojAndroid

Spoločnosť Google predstavila prvé videá s frekvenciou 60 fps v minulom roku. Tieto videá sú veľmi pekné a plynulé a mnohí majitelia YouTube kanálov začali na sieť prispievať s takýmito extra-plynulými videami. Podpora pre 4K videá ale existuje už oveľa dlhšie, no majitelia kanálov na YouTube začali využívať tieto technológie až v posledných mesiacoch, keď výrazne zlacneli aj monitory a televízie, ktoré umožňujú prehrávanie obsahu v takejto vysokej kvalite. Až doteraz ale nebolo možné nahrávať videá v Ultra HD rozlíšení, ktoré by zároveň boli nahraté s frekvenciou 60 fps. Popravde, iba málo zariadení takéto video dokáže nahrať. To sa ale teraz mení a na sieti bol spozorovaný playlist, ktorý zobrazuje práve takéto videá.

Tento playlist spozorovali na sieti redaktori z portálu TechCrunch. Aby ste si ale tieto videá mohli naozaj vychutnať, odporúčame vám použiť zariadenie, ktoré dokáže také množstvo pixelov skutočne zobraziť. Načítavanie týchto videí môže tiež zabrať pomerne dlhú dobu, keďže v tomto prípade hrá rolu vysoké rozlíšenie a k tomu ešte aj vysoká snímková frekvencia. Ak ale máte k dispozícii montor či televíziu, ktoré vám takýto obsah prehrajú, tak sa môžete pokochať naozaj kvalitnými a efektnými videami. Ak ale vlastníte zariadenie, ktoré podporuje iba Full HD rozlíšenie, tak by bolo čakanie na načítanie týchto videí zrejme stratou času. Aby vám tieto videá bežali plynulo bez sekania, tiež budete potrebovať výkonnejšie zariadenie a, samozrejme, vysoko rýchlostný internet.

Zdroj: YouTube via TechCrunch, engadget

28.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+