MojAndroid

Platforma YouTube stále rastie. Aj keď v posledných rokoch možno nie tak dynamicky ako pred tým, videá na YouTube pozeráme stále častejšie. Svedčia o tom aj najnovšie štatistiky, ktoré boli prezradené počas tradičnej konferencie VidCon.

Náš tip
Aplikácia YouTube bude šetrnejšia k vašim mobilným dátam

Nárast o 50 % za tri roky

Okrem iného sme sa dozvedeli, že každý mesiac navštívi stránku YouTube až jeden a pol miliardy prihlásených používateľov. To je skutočne obrovské číslo, aj keď v podstate ide o používateľov Google. Posledný podobný údaj pochádza z roku 2013, kedy sieť dosiahla milión mesačných používateľov. Tento údaj ale nezohľadňuje fakt, či boli používatelia prihlásení alebo nie.

Čo a týka prihlásených používateľov, tí strávia denne sledovaním videí až hodinu. To je skutočne obrovské množstvo času, ktoré pôsobí hrôzostrašne najmä pri pomyslení, koľko času takto strávime v priebehu mesiaca či roka.

Náš tip
Sledujte náš YouTube kánal a staňte sa odberateľom aj vy!

Koľko videí pozeráte vy?

YouTube tiež hovoril o tom, kam môže ešte rásť. Množstvo sledovaných videí porovnával s časom, ktorý ľudia strávia pozeraním TV. V USA je to napríklad až štyri hodiny denne, takže YouTube má kde rásť. Do obývačiek sa nám pritom táto platforma už dostala, keď sme medziročne na televíziách pozerali o 90 % viac YouTube videí. Aj vďaka tomu tak na sieti trávime čoraz viac času. Ako ste na tom vy? Pochváľte sa, alebo sa posťažujte v komentároch pod článkom :-)

Zdroj: TechCrunch via GSM Arena

23.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+