MojAndroid

Sony nejde cestou davu a neponúka duálne či dokonca trojité fotoaparáty na zadnej strane. V prípade modelu XZ3 sa tu nachádza len jeden. Ten disponuje rozlíšením 19 megapixelov a nechýbajú mu všetky základné vlastnosti, ako napríklad rýchle automatické zaostrovanie, digitálna stabilizácia obrazu či clona f/2.0. Tento fotoaparát vie však nahrávať aj veľmi kvalitné video. Jeho maximálne rozlíšenie je 4K pri 30 snímkoch za sekundu. Pokiaľ si však zvolíte FullHD video, môžete sa tešiť až na 60 fps. My taktiež odporúčame zvoliť FullHD rozlíšenie. Jednak kvôli tomu, že tieto videá zaberú menej miesta v pamäti vášho smartfónu, ale hlavne preto, že v tomto prípade funguje aj veľmi podarená digitálna stabilizácia.

Full HD pri 960 fps

Kvalita HDR videí je veľmi dobrá, oceňujeme aj hardvérovú spúšť, takže vôbec nemusíte ťukať na displej, vaše zariadenie môžete držať pevnejšie v rukách. Digitálna stabilizácia obrazu funguje veľmi dobre a aj kvalita nahraného zvuku sa nám páči. Xperia XZ3 od Sony má však ešte jedno eso v rukáve. Dokáže totižto nahrať aj super-spomalené video, a to až vo FullHD rozlíšeni pri neuveriteľných 960 snímkoch za sekundu.

Zvládne to každý

Funguje to veľmi jednoducho. Zapnete aplikáciu fotoaparátu, prepnete na video a vyberiete položku s názvom superspomalený záber. Následne stačí začať nahrávanie. Celé video však nebude 960 fps, s takýmto snímkovaním je možné nahrať len 0,3 sekundy. Jednoduchým ťuknutím na príslušnú ikonu záznam super-spomaleného videa začne. Pri prezeraní sa tak časť videa prehrá štandardne a tá, ktorú ste si vybrali bude extrémne spomalená. Tieto videá vyzerajú veľmi dobre. Odporúčame však nahrávať v priestoroch s dostatkom svetla, ktoré je pre túto funkciu nevyhnutné.

Ukážky super-spomalených videí:

Privítali by ste možnosť nahrávať super-spomalené videá aj vo vašom smartfóne?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

28.10.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+