MojAndroid

Čína je jedným z najväčších telekomunikačných trhov na svete a preto nie je divu, že o ňu javí záujem nejeden výrobca smartfónov. Veď si zoberte do úvahy, že najväčší mobilný operátor v Číne a zároveň aj na svete, ChinaMobile, má viac ako 700 miliónov zákazníkov. Je to trh s veľkým potenciálom, ktorý sa snaží využiť aj americká spoločnosť Apple. Jej iPhony však v Číne nezaznamenali až tak veľký úspech. Dôvodom je najmä vyššia cena, ktorá nemôže zariadeniam čínskych výrobcov konkurovať. Presvedčili sme sa o tom aj v prípade mladej spoločnosti Xiaomi, ktorá na trhu pôsobí len dva roky. Za takto krátky čas sa jej doma podarilo predbehnúť aj Apple. Otázne je, či sa situácia nezmení po uvedení lacnej verzie iPhonu 5, ktorá určite zamieri aj na čínsky trh.

Xiaomi MI-2S Android telefon

Xiaomi je známy najmä vďaka svojim zariadeniam s high-end výbavou a nízkou cenou. Dokonalým príkladom smartfónu, ktorý charakterizuje túto spoločnosť je Xiaomi Mi2S, či nedávno predstavený Xiaomi Hongmi.

Zdroj: phonearena

7.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+