MojAndroid
Matúš Kapusta 14.február 2018

Spoločnosť Xiaomi konečne odhalila dlho očakávaný smartfón Xiaomi Redmi Note 5 a aj výkonnejší model Xiaomi Redmi Note 5 Pro. Séria dostupných tabletofónov Xiaomi vždy zaujala fantastickým pomerom ceny a výkonu a inak to nie je ani tentokrát.

Xiaomi Redmi Note 5: Moderný displej a skvelá výbava

Jedným z najzaujímavejších zlepšení je nový 5,99″ IPS LCD displej s moderným rozlíšením 2160 x 1080 pixelov. Ide tak o panel s pomerom strán 18:9 a aj veľmi malým rámikom okolo displeja. Vo vnútri potom nájdeme overeným čip Snapdragon 625, ktorý by sa v kombinácii s batériou s kapacitou 4000 mAh mal postarať o fantastickú výdrž na jedno nabitie.

Procesor je doplnený o grafickú jednotku Adreno 506, 3/4 GB RAM a 32/64 GB vnútornej pamäte s podporou pamäťových kariet v hybridnom SIM/microSD slote. Zmenami prešiel aj fotoaparát. Hlavná kamera má rozlíšenie 12MP a tentokrát tu nájdeme aj väčšie 1,25um pixely. Vpredu nechýba 5MP selfie fotoaparát, ktorý je tentokrát doplnený aj o LED blesk.

Samozrejme, na zadnej strane nájdeme aj skener odtlačkov prstov. Nezmenená ostala aj originálna cena. V Indii sa telefón bude predávať za cca 125 EUR vo verzii s 3 GB RAm a 32 GB vnútornej pamäte a výkonnejší model bude stáť v prepočte približne 150 EUR.

Xiaomi Redmi Note 5 Pro: Tu je skutočná inovácia

Okrem štandardného modelu Redmi Note 5 predstavila spoločnosť Xiaomi aj vylepšenú verziu Xiaomi Redmi Note 5 Pro. Tu nájdeme množstvo zaujímavých vylepšení vrátane procesoru, RAM či fotoaparátov.

Telefón ponúka modernejší procesor Snapdragon 636. Tomu sekunduje 4/6 GB RAM a až 64 GB vnútornej pamäte s podporou pamäťových kariet. Novinkou je aj duálny fotoaparát s rozlíšením 12+5 MP vzadu a predná kamera s obrovským 20MP rozlíšením s LED prisvetľovaním.

Okrem toho nechýba rovnaký 5,99″ IPS LCD displej s rozlíšením 2160 x 1080 px a pomerom strán 18:9. Batéria má tiež rovnakú kapacitu 4000 mAh a vzadu nájdeme aj skener odtlačkov. Telefón sa bude predávať za cca 175 EUR vo verzii 4/64 GB a výkonnejší model so 6 GB RAM bude stáť v Indii približne 215 EUR.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!
Najčítanejšie za týždeň

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+