MojAndroid

Výkon a pamäť – bez zaváhaní

Xiaomi Redmi 3 je poháňaný novým procesorom Snapdragon 616 s ôsmymi jadrami s taktom 1,5 GHz. Dopĺňa ho grafický čip Adreno 405, 2 GB RAM a 16 GB vnútornej pamäte, ktorú je možné rozšíriť pamäťovými kartami o ďalších 128 GB. Už na prvý pohľad je zrejmé, že takáto zostava vôbec nepatrí do najdostupnejších zariadení, ale skôr do vyššej strednej triedy. Aj preto sme nemali z výkonu telefónu žiadne obavy.

Telefón skutočne fungoval veľmi dobre bez akýchkoľvek zaváhaní. Odozvy systému boli okamžité a nestretli sme sa so žiadnymi zaseknutiami či spomaleniami. Aplikácie sa otvárali rýchlo a rovnako pohodlné a rýchle bolo aj prepínanie medzi nimi. Rozdiel oproti modelom s podobnou cenovkou spred jedného či dvoch rokov je skutočne obrovský. Procesor pracuje výborne a umožňuje aj hranie náročnejších hier. To je možné aj vďaka displeju s nižším rozlíšením, vďaka čomu nemusí grafický čip pracovať s takým veľkým množstvom pixelov ako pri Full HD paneloch.

Vnútorná pamäť s kapacitou 16 GB nie je najväčšia, no pre náročných používateľov je k dispozícii slot na microSD karty s kapacitou až 128 GB. Ak plánujete s telefónom vytvárať množstvo fotografií a videí, alebo v ňom prechovávať veľké množstvo multimediálnych dát, nemusíte sa obávať rýchleho zaplnenia pamäte.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

4.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+