MojAndroid

O najnovšom počine čínskeho giganta Xiaomi, ktorý sa volá Poco F1 (alebo tiež Pocophone), bolo už toho povedané dosť. Pre svoju extrémne nízku cenu sa totiž stal hrozbou vlajkových lodí. Známy youtuber na kanáli JerryRigEverything tak podrobil aj tento smartfón svojmu tradičnému testu.

Gorilla Glass ochráni displej spoľahlivejšie ako zadný kryt

Napriek tomu, že Poco stojí len 300 dolárov (alebo 350 eur na Slovensku), výrobca sa rozhodol pre solídnu ochranu displeja. Displej F1 je pokrytý sklom Gorilla Glass. Z testu odolnosti tak vyplýva, že kľúče ani mince by nemali nechať na prednej stene žiadne stopy. Báť sa nemusíte ani skalpelov či orezávačov. Ak sa náhodou dostane ku ohňu, pixely síce sčernejú, no neskôr sa samé napravia.

Zadná stena (a aj tie bočné) sú ale presne to miesto, kde sa šetrilo. Okrem prednej steny je tak celý telefón plastový. A plast je pravdepodobne aj to, čomu vďačíme za nízku cenu Poco F1. Bežné predmety, ktoré sa môžu nájsť vo vrecku, sú bohužiaľ schopné poškrabať povrch telefónu. Pri pádoch sa môže stať aj to, že sa kus plastu odštiepi. Báť sa, našťastie, nemusíte o duálny fotoaparát, ani čítačku odtlačkov prstov. Bežným škrabancom odolajú.

Vo vrecku sa ohnúť môže, no nezlomí sa

Pre všetkých tých ľudí, ktorí nosia svoj telefón v zadnom vrecku nohavíc nemilosrdne odsúdený na smrť prisadnutím bude dobré vedieť, že Poco F1 má solídnu konštrukciu. Aj napriek tomu, že sa počas testu podarilo ohnúť ho, zlomiť by sa nemal ani pod väčším tlakom. Celé video z testu môžete nájsť nižšie.

Telefón sa síce ohol, no nezlomil sa a mal by teda prežiť aj väčší tlak
Telefón sa síce ohol, no nezlomil sa a mal by teda prežiť aj väčší tlak

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Toto sú hlavné dôvody nízkej ceny smartfónu POCO F1
Náš tip
Stiahnite si launcher a pozadia z novinky Xiaomi Poco F1
15.9.2018
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+