MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Výdrž batérie

Xiaomi Mi6 nás milo prekvapil vo výdrži na jedno nabitie. Batéria s kapacitou 3350 mAh poskytuje dostatok energie aj ku dvom dňom prevádzky. Samozrejme, všetko bude závisieť od toho, ako budete smartfón využívať. Nám sa ale bežne podarilo dostať s výdržou na úroveň 27 – 35 hodín, pričom väčšinu času sme využívali konektivitu cez WiFi. Tieto časy sme dosahovali aj napriek tomu, že displej zariadenia bol počas tejto doby aktívny v priemere 5-6 hodín. To je už slušná hodnota.

Zariadenie navyše podporuje rýchle nabíjanie, s ktorým je kompatibilná aj dodávaná nabíjačka. Xiaomi Mi6 tak na 100% kapacity nabijete už do 1 hodiny a 30 minút, pričom na 50% kapacity sa z 5% dobije do 32 minút.

Výdrž na jedno nabitie môžete ešte viac predĺžiť, a to pomocou niekoľkých šetriacich režimov, ktoré sú súčasťou nadstavby MIUI. Spraviť tak môžete obmedzením aktivít na pozadí alebo zapnutím Šetrenia batérie, ktoré sleduje procesy na pozadí, pozastaví synchronizáciu a minimalizuje animácie systému.

Záverečné hodnotenie: Xiaomi Mi6

Xiaomi Mi6 je za peniaze, za ktoré sa predáva, skutočným ideálom. Teda takmer. Z pohľadu používateľa je najväčším deal breakerom najmä absencia 800 MHz LTE pásma. Ak vám ale neprekáža, tak Mi6 môžeme len odporučiť. Ponúka totižto skvelú hardvérovú výbavu, kvalitný duálny fotoaparát, prémiovú konštrukciu, ako aj výborný displej a snímač odtlačkov prstov. Navyše, poteší aj dlhá výdrž na jedno nabitie a zaujímavá nadstavba MIUI. Aktuálne sa Xiaomi Mi6 dá kúpiť za cenu približne 480 eur, pričom častokrát je v čínskych e-shopoch súčasťou akcií, kedy sa cena dostáva na úroveň iba 400 eur. Zakúpiť si ho môžete napríklad aj v e-shope TomTop.

Za zapožičanie zariadenia na testy ďakujeme e-shopu TomTop.

Plusy:

  • Prémiová konštrukcia
  • Kvalitný displej
  • Skvelá výdrž na jedno nabitie
  • Výkon a rýchle reakcie
  • Duálny fotoaparát
  • Cena

Mínusy:

  • Chýba 3,5mm audio jack
  • Absencia 800 MHz LTE
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
2.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+