MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi dnes potešila svojich fanúšikov, ktorí majú radi aj televízie tohto čínskeho výrobcu. Xiaomi dnes predstavilo Mi TV 2S, čo je vylepšená verzia súčasného modelu, ktorý ponúka zlepšenia v každom ohľade. Najviac zaujme neuveriteľne tenký profil obrazovky, ktorý dosahuje hrúbku iba 9,9 mm, vďaka čomu ide o skutočne elegantné zariadenie, ktoré oživí každú obývačku.

143615tungg1bhnlx7idih.jpg.thumb

Novinka má 48 palcov a ponúka 4K rozlíšenie. Televízia ponúka systém postavený na Androide 5.0 Lollipop a je poháňaná procesorom MStar 6A928 so štyrmi jadrami taktovanými na 1,4 GHz a nájdeme tu aj 2 GB pamäte RAM. Televízia ponúka aj 8 GB vnútornú pamäť a pripojenie k Wi-Fi ac, Bluetooth 4.0, USB 3.0 a HDMI 2.0.

152008wkbdsmaoebvaslay.jpg.thumb

Okrem toho ponúka televízia vylepšenia aj po stránke samotného obrazu. Xiaomi porovnalo obraz na svojej novej televízii s konkurenčnými riešeniami a dôraz pritom kládlo na čistotu obrazu a farby, ktoré sú pekné a sýte. Ako pri predchádzajúcom modeli, aj v tomto prípad disponuje Xiaomi Mi TV 2S prepracovaným hudobným systémom s externým reproduktorom, ktorý ešte zvýrazní zážitok z pozerania.

mi-tv-2s-image-quality

Televízia sa bude predávať aj v rôznych farebných prevedeniach, keď bude zafarbený práve tenký rám televízie. K dispozícii budú farby ružová, modrá, zelená, šedá a zlatá a televízia sa bude predávať už od 485 USD, čo je na takéto zariadenie skutočne veľmi dobrá cena.

143625tsc46eze5th6w92w.jpg.thumb

Zdroj: Xiaomi via Android Central

16.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

33 odpovedí na “Xiaomi Mi TV 2S je 48" 4K televízia s hrúbkou iba 9,9 mm”

  1. Zožerú nás tí Čínania. A ešte prepracované audio čo je najväčšia slabina TV. Plus Android Lollipop, kým ostatní sa hrajú na svojom piesočku aj s piatimi aplikáciami, alebo prechod na Android im trvá roky, Číňan tam buchne android a zabije to cenou. Ľudia robme dačo. Do nedávna sa tam búchali hračky. O rok začnú búchať najlepšiu elektroniku.

    • Ano lenze ako bolo vysie spomenute patenty. V cine si s tim tazku hlavu nerobia. Tam je dusevne vlasnicsto neznami pojem. Ale ak chcu dodavat do EU tak uz musia dodrziavat tunajsie zakony a 2 reklamacnu dobu. Cize cena hned vyleti hore. A doprava takej telky sem nie je najlacnejsia. A zaruka nie je prakticky posielaj tv do ciny. Som osielal bundu a za to chcely 20 eur co este za telku? A pokial viem problem je aj z tunerom a tu u nas nebude fungovat bez doplnku. Ale ak budem kupovat novu telku bude to horuci kandidat. Hlavne ta cena a xiaomi ma kvalitne vyrobky.

  2. Aspoň je vidieť aké by mohli byť ceny elektroniky keby neboli spoplatnené patenty.. Patenty sú jedna vec ale podľa mňa by bolo lepšie bez nich jednak by šiel pokrok rýchlejšie dopredu a aj by boli výrobky lacnejšie…

        • no komunizmus sme tu uz mali :)
          ja nieco vymyslim investujem do vyvoja. prides ty o kupis si moj vyrobol, cely ho okopirujes a zacnes vyrabat za zlomok ceny. ja som v prdeli lebo som nalial kopec prachov do vyvoja (chcem byt konkurencny :D) a nemozem predavat lebo nejaky parchant to pajcol a predava moj vyvoj za zlomok ceny… tym padom nie si konkurency? :) alebo ako si to myslel?

          • Trh by prežil aj bez patentov. I tak by si 90% ľudí kupovalo od tradičných značiek s veľkým marketingom. Stačí sa pozrieť na Čínu kde je kopírovanie úplne bežné, no i tak tam sú ziskoví tradiční výrobcovia. Xiaomi si tam rozbehlo celý biznis. Apple tam mal najväčšie zisky. A kopíruje sa hlava nehlava. Neviem či by trh bez patentov mal pomalší rast ako tento dnešný. Ale nedal by som ruku do ohňa za to, že by tomu tak bolo.

Pridaj komentár

+