MojAndroid

CEO Xiaomi, Lei Jun, na svojom Weibo účte slávnostne prehlásil, že Xiaomi sa podarilo dosiahnuť míľnik až 10 miliónov dodaných smartfónov len za minulý mesiac. Podľa jeho vlastných slov je toto po prvýkrát, čo sa to čínskemu výrobcovi podarilo za jeden mesiac.

Čísla sú ešte úchvatnejšie, keď ich porovnáme s množstvom, ktoré Xiaomi dodalo za 2. kvartál tohto roku. Za celé 3 mesiace Xiaomi predalo 23,2 miliónov smartfónov. To znamená, že len v septembri sa im podarilo predať viac ako jednu tretinu tohto množstva.

Určite vás zaujíma, ako sa to výrobcovi podarilo. Za veľký úspech môže vďačiť hlavne Indii, v ktorej sa mu podarilo predať až 10% všetkých zariadení len v priebehu dvoch dní. Takýto enormný úspech sa im podaril vďaka “flash sale” počas sviatku Diwali, ktorý hinduisti považujú za jeden z najvýznamnejších. Menší podiel na predajoch mali aj čerstvé novinky Mi Note 3 a Mi A1 s čistým Androidom.

Tento rok by malo Xiaomi znovu začať rásť. V roku 2016 sa im podarilo predať 58 miliónov kusov, čo bol pokles oproti 70 miliónom v roku 2015.

Zdroj: PhoneArena

2.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+