MojAndroid

Čínska značka Xiaomi je najmä na domácom trhu známa svojou širokou škálou produktov. Teraz prostredníctvom financovania z crowdfundingovej kampane prináša inteligentný teplomer. Má stáť iba 14 dolárov a do predaja prísť už 18. mája.

Náš tip
Gearbest ponúka Xiaomi smartfóny a príslušenstvo za lákavé ceny

Zariadenie o priemere 17 mm má vysokú tepelnú vodivosť. Využíva teplotný snímač a bezpečné nerezové prevedenie, pričom meria teplotu v rozmedzí od 32 do 42 stupňov Celzia. Chybovosť je momentálne na úrovni 0,1 stupňa.

Xiaomi teplomer je odolný voči vode s certifikáciou IPX6. K dispozícii je tiež istá forma lepidla, vďaka ktorému teplomer drží na tele. Teplomer si vyžaduje len 2,5 sekundy na zameranie telesnej teploty. Samozrejme, obsahuje Bluetooth pripojenie a môže byť prepojený s mobilnou aplikáciou od Xiaomi. Meranie teploty sa tak sleduje a zaznamenáva práve prostredníctvom aplikácie.

Náš tip
Xiaomi predstavilo inteligentné športové tenisky s čipom od Intelu

Teplomer od Xioami obsahuje tiež alarm, ktorý vás upozorní, ak sa telesná teplota dostane na nebezpečnú úroveň. V mobilnej aplikácii je tiež možnosť vlastného nastavenia nízkych a vysokých teplôt. Pri dosiahnutí týchto úrovní bude nasledovať pípnutie a notifikácia.

Zdroj: gizmochina

1.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+