MojAndroid

Po tom, čo spoločnosti HTC, Samsung a Sony predstavili svoje vlajkové lode pre rok 2013, všetku mediálnu pozornosť získa projekt X Phone, ktorý má priniesť inovatívny Android smartfón z dielne spoločnosti Google. O tomto sme počuli mnoho špekulácií a dokonca sme sa mu venovali aj v téme týždňa. Nedávno sa však vynorili ďalšie informácie, ktoré naznačujú ako chce Google zmeniť mobilný priemysel a potvrdzujú, že spoločnosť skutočne pracuje na tomto zariadení. Niekoľko zdrojov priamo zo spoločnosti Motorola potvrdili, že prvé zariadenia sa dostanú na trh niekedy medzi júnom a júlom tohto roka.  Informoval o tom portál AndroidAndMe.

X_Phone

Revolúcia má prebehnúť v spôsobe distribúcie smartfónov X Phone. Podobne ako spoločnosť Dell alebo Lenovo ponúka konfiguráciu parametrov pri objednávke svojich produktov, aj spoločnosť Google umožní používateľom systému Android vybrať si hardvérové parametre nového smartfónu. Zatiaľ nie je známe v akom rozsahu bude konfigurácia možná, no preniesť tento spôsob predaja do mobilného segmentu v nás vzbudilo veľmi veľké očakávania.

Pamätáte sa na neoznámený smartfón Motorola XT912A, ktorý bol spozorovaný vo Vietname ? Podľa spomínaných zdrojov sa jedná o jeden z počiatočných prototypov pripravovaného X Phone, ktorého dizajn sa bude mierne odlišovať od výsledného modelu. Logo Motoroly má slúžiť na ovládanie dotykovými gestami na zadnej strane smartfónu. Tieto informácie podložil aj patent na túto funkciu, ktorý si spoločnosť Google nedávno podala na Patentovom úrade Spojených štátov. Používateľ bude môcť napríklad otočiť stránku elektronickej knihy alebo posúvať fotografie jednoduchým dotknutím sa vyhradenej plochy zadného krytu.

Pretože uvedený smartfón od Motoroly neponúkal najnovšie hardvérové parametre, nepredpokladalo sa, že sa skutočne jedná o X Phone. Hoci uvedené informácie môžu byť nesprávne, treba si uvedomiť, že spoločnosť Google sa snaží priniesť na trh cenovo dostupný produkt všetky cieľové skupiny. Predsa každý si nemôže dovoliť kúpiť smartfón v cenovej hladine nad 500 € alebo jednoducho len nie je ochotný minúť takú sumu za telefón. Myslíme, že používatelia by ocenili ak by si mohli zakúpiť smartfón s vlastnou voľbou hardvéru, s najnovším softvérom, bez viazanosti na operátora a najdôležitejšie, za priateľnú sumu.

Zdroj: androidandme

16.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+