MojAndroid

Spoločnosť Withing, ktorú si len nedávno pod svoje krídla zobrala fínska Nokia, predstavila nové inteligentné hodinky pre sledovanie aktivít Steel HR. Tie v rámci svojej štýlovej a elegantnej konštrukcie ponúkajú vlastný senzor srdcového tepu, ako aj podporu pre zobrazovanie notifikácií zo smartfónu.

Withings Steel HR sú prvé hodinky spoločnosti, ktoré využívajú duálny typ zobrazenia údajov. Hodiny ako aj počet prejdených krokov zobrazujú analógové ručičky podobne, ako aj v modeli Withings Activité. V najnovšom modeli však pribudol nový displej, ktorý informuje nielen o aktivitách používateľa, ale aj o srdcovom tepe a upozorneniach zo smartfónu. Na displeji je možné jednotlivé dáta prepínať prostredníctvom hardvérové tlačidla. Zobraziť je tak možné údaje o spálených kalóriách, prejdenej vzdialenosti, dĺžke trvania spánku a upozornenia na hovory, správy, e-maily alebo udalosti z kalendára.

unspecified.0

Výhodou hodiniek je, že môžu so vstavanou batériou vydržať v chode až 45 dní. Prvých 25 dní budú fungovať v plnohodnotnom režime s meraním srdcového tepu počas cvičení aj bežného pracovného dňa či spánku. Počas ďalších 20 dní sa prepnú do režimu, v ktorom bude aktívny už len krokomer.

Samozrejme, Withings Steel HR nie sú tak vybavené ako napríklad Samsung Gear S3 alebo iné inteligentné hodinky s Androidom Wear. Spoločnosť by však so svojimi hodinkami mohla zaujať najmä vďaka dizajnu a jednoduchosti, ktorú ponúkajú. Novinka bude dostupná od októbra v dvoch veľkostiach s priemerom ciferníka 36 alebo 40 milimetrov. Od veľkosti sa bude odvíjať aj cena, ktorá by mala byť na úrovni 179,95 resp. 199,95 dolárov.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zdroj: engadget 

 

2.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+