MojAndroid

Microsoft by mohol na bojovom poli mobilných operačných systémov už v blízkej budúcnosti poriadne zamiešať kartami. Zdroj oboznámený s plánmi spoločnosti totižto pre zahraničný portál Verge potvrdil, že redmondská spoločnosť silne uvažuje nad sprístupnením operačného systému Windows Phone a Windows RT bez ďalších poplatkov. Pre výrobcov smartfónov a tabletov by sa tak tento operačný systém mohol stať oveľa zaujímavejšou voľbou ako kedykoľvek doteraz.

Ballmer-Discusses-Windows-Phone-8-Hardware

Nové free verzie Windows Phone a Windows RT budú pravdepodobne sprístupnené spolu s pripravovanou aktualizáciou Windows 8, ktorá nesie kódové označenie Threshold. Microsoft momentálne spoplatňuje licencie za používanie týchto verzii OS na mobilných zariadeniach, vďaka čomu generuje nemalý finančný príjem. S akvizíciou Nokie, ktorá na trhu s Windows Phone zariadeniami obsadila 80% podiel, však Microsoft príde o väčšinu z nich. Spoločnosť však môže stratu kompenzovať reklamami v aplikáciach, či zavedením predplatného v ďalších službách, ako SkyDrive, Office, a Skype.

S uvedením Windows Phone a Windows RT bez licenčných poplatkov, by Microsoft mohol zdvihnúť vlnu záujmu o jeho OS a bojovať tak lepšie proti konkurenčným platformám Android a iOS. Zvýšená produkcia zariadení a vyššia popularita by mohli prilákať ďalších developerov, bez ktorých úspešný OS nemôže fungovať. Počtom aplikácií je totižto Microsoft stále pozadu. Zatiaľ čo Android a iOS prekročili v počte aplikácií už miliónovú hranicu, vo Windows Phone Store to je len niečo cez 190-tisíc.

Náš tip
Microsoft chce na HTC smartfónoch Windows Phone

11.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+