MojAndroid

Spoločnosť Corning predstavila nové odolné sklo s názvom Willow Glass, ktoré bude chrániť displeje telefónov a iných zariadení už v blízkej budúcnosti.  Willow Glass ponúkne podobné vlastnosti ako Gorilla Glass, no pri menšej hrúbke a lepšej flexibilite.

Nový typ tvrdeného skla bude extrémne tenký, iba 100 mikrometrov (0,1 mm) a samozrejme rovnako odolný ako predchádzajúce generácie Gorilla Glass. Willow Glass bude možné použiť na ochranu všetkých druhov zariadení vrátane LCD a OLED displejov v smartfónoch, tabletoch a iných gadgetoch. Výroba skla prebieha pri vysokých teplotách pomocou tzv. roll-to-roll technológie, ktorej proces je v krátkosti ukázaný aj na videu nižšie.

Testovacie vzorky nového skla boli podľa informácií spoločnosti zaslané už aj výrobcom – presný dátum uvedenia takéhoto materiálu do praxe však ostáva zatiaľ neznámy.

Zdroj: gsmarena.com

5.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+