MojAndroid

Už dlhšiu dobu si môžete svoju Teslu ovládať či kontrolovať aj pomocou obliekateľných zariadení, a to vďaka kompatibilite Tesly a zariadení s Android Wear či Apple Watch. Aplikácia pre Teslu je pomerne lukratívnou záležitosťou a Google s Apple sa snažia získať si výrobcu elektrických automobilov na svoju stranu. Podľa posledných správ to však vraj vyzerá pozitívnejšie pre Android Wear. Podľa phandroid.com Tesle vyhovuje viac Android Wear, pretože je otvorenejšou platformou, s ktorou sa dá lepšie spolupracovať.

“Ak sa bavíme o možnostiach pre developerov, považujeme Android Wear za oveľa otvorenejší pre developerov tretích strán ako je to pri Apple Watch. S Android Wear môžete robiť v podstate hocijaký UI trik, vytvoriť vlastné témy pozadia či skrátka spúšťať určité akcie pomocou hlasu (i keď, táto funkcia potrebuje určité vylepšenie),” hovorí dizajnér aplikácie Tesla z Eleks Lab.

Na rozdiel od Apple, ktorý napríklad čiastočne obmedzuje developerov pri prístupe k API, Google im v rámci Android Wear poskytol takmer všetko, o čo požiadali. Tiež sa im údajne nepozdávala asi 18-hodinová výdrž batérie na Apple platforme, kým zariadenia s Androidom Wear zvládnu tak 2 dni.

Apple_Watch_Android_Wear_Tesla_ELEKSlabs_1

Aby to však nevyznelo prehnane zaujato, Tesla mala k Android Wear, samozrejme, aj niekoľko výhrad. Googlácky tím si tak musí poradiť s niekoľkými pripomienkami, napríklad stále treba popracovať na výdrži batérie a predĺžiť dobu fungovania na jedno nabitie (v tomto zmysle sa im veľmi páčia hodinky Pebble), či zrýchliť čas odozvy pri hlasových poveloch a aktivácii hlasom. Po počiatočnom “OK, Google…” treba znížiť pár sekundové reakcie na príkazy.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Zdroj: phandroid.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+