MojAndroid

Ak vás oslovila aplikácia Google Sky Map, máme pre vás jednu dobrú a správu a jednu zlú správu. Nie, nejdeme sa vás pýtať, ktorú si chcete prečítať prvú, začneme tou horšou, aby sme skončili dobre.

Spoločnosť Google oznámila, že vývoj aplikácie Google Sky Map skončil. Avšak aplikácia pokračuje a jej ďalší vývoj bude pokračovať ako open-source aplikácia.

Google Sky Map začal ako jeden z projektu 20%. Pracovalo na ňom šesť zamestnancov spoločnosti a robili ju prevažne vo voľnom čase. Bola to jedna z prvých vlajkových aplikácii spoločnosti Google. Na základe astronomických dát skombinovaných so snímkami z fotoaparátu smartfónu tak bolo jednoduché sa zorientovať na nočnej oblohe a spoznávať tak súhvezdia, planéty a ostatné telesá na nočnej, ale i dennej oblohe. Aplikácia bola stiahnutá viac ako 10 miliónov razy.

Google sa rozhodol spolupracovať so študentmi University Carnegie Melon, aby jeho študenti mohli pokračovať v priamom vývoji tejto aplikácie. Avšak nemusíte sa spoliehať na aktualizácie od študentov. Môžete si stiahnuť open-source kód aplikácie a pridať svoje invenčné nápady a rozšírenia. môžu pokračovať priamy vývoj.

Zdoj: ausdroid.net Foto: Android Market

Google Sky Map
Google Inc.
Verzia 1.6.4 (31. 8. 2011)
Veľkosť 2,2 MB
1.5+

Zadarmo

23.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+