MojAndroid

Mnohí technologickí nadšenci vnímajú čínsky trh ako oblasť neobmedzených možností. Na čínskych weboch dnes nájdete všetko. Od mega high-tech smartfónov, ktorých parametre ďaleko presahujú súčasný vývoj hardvéru, implementovaný do telefónov určených pre európsky trh, až po praktické pomôcky a príslušenstvá, o ktorých existencii sa vám asi ani nesnívalo. Aj preto pokračujeme druhou časťou seriálu, v ktorej vám opäť prinášame 5 najzaujímavejších výberov z čínskych e-shopov.  V diskusii pod článkom sa môžete pochváliť s vašimi TOP produktami zakúpenými z Číny :)

TV Android Box MXQ-PRO / 34,59 €

Všetko na jednom mieste. To je to, čo môžete očakávať od TV smart boxu. Bez nutnosti vyhľadávania freeware-ových serverov na prezeranie filmov môžete jednoducho prehliadať filmy pomocou tohto kompaktného zariadenia a to aj v 4K kvalite cez HDMI 2.0 rozhranie. Okrem pozerania filmov a seriálov môžete toto zariadenie využiť ako multimediálne centrum pre hranie hier, prezeranie online videí, či surfovanie na webe. Vo vnútri boxu MXQ-RPO sa nachádza 4-jadrový 64 bitový ARM Cortex-A53 taktovaný do 2 GHz s grafickým čipom Mali-450, 1 GB RAM a 8GB ROM. Systém beží pod verziou Androidu 5.1.

Zakúpite v gearbest.com

Rii i25 2.4GHz Bezdrôtová klávesnica / 18,89 €

Ďalším šikovným nástrojom pre plnohodnotné využívanie smart zariadení je aj tento multifunkčný ovládač, ktorý v sebe kombinuje funkcie klávesnice a myši. V balení nájdete USB prijímač a spôsobom plug&play svoj ovládač nainštalujete. Moderný dizajn, ktorý má na jednej strane plnohodnotnú qwerty klávesnicu a na druhej ovládacie tlačidlá, bude skvelým pomocníkom aj pre ovládanie televízie, notebooku, či smart TV boxov.

Zakúpite v gearbest.com

EasyCast OTA WiFi Display Dongle / 10,48 €

Bezdrôtový prenos obrazu, tzv. streamovanie môžeme realizovať prostredníctvom Wifi dongle zariadenia, ktorý kompenzuje absenciu Miracast funkcie u jedného zo zariadení, ktoré chceme prepojiť. Príkladom takejto zostavy môže byť smartfón, ktorý disponuje funkciou Miracast a na druhej strane máme LCD monitor, na ktorý chceme preniesť obraz zo smartfónu. Wifi dongle sa jednoducho prepojí s monitorom cez HDMI port a cez wifi direct začne komunikácia medzi zariadeniami (to znamená, že zariadenie nemusí byť priamo prihlásené do wifi siete). Týmto spôsobom môžeme prenášať obraz z počítača, notebooku, či tabletu na inú zobrazovaciu jednotku. Dongle bude fungovať pre systémy Android, ale aj iOS s podporou Miracast, DLNA alebo Airplay.

Zakúpite v everbuying.net

Xiaomi Wifi Adapter / 3,49 €

Vytváranie wifi hotspot prístupu nebolo nikdy jednoduchšie. Aj takto by sa dalo opísať mini UBS zariadenie, ktoré poslúži na sprostredkovanie wifi pripojenia napríklad pre vaše smartfóny. Usb wifi adaptér zapojíte do zariadenia, ktoré má prístup na internet a pomocou softvéru nastavíte svoju share-ovanú sieť. Okrem zdieľania internetového pripojenia môžete tento usb adaptér použiť na zdieľanie svojich súborov, pomocou Xiami Wifi share drive. Prenosová rýchlosť wifi siete dosahuje do 150 Mb/s. Tento mini adaptér je dostupný v šiestich pestrých farbách.

Zakúpite v gearbest.com

4-portový USB nabíjací adaptér / 3,15 €

Poznáte tú situáciu, keď sa pozeráte na plne obsadenú predlžovačku a v hlave vám skrsne nápad, zapojiť do nej ďalšiu? Od realizácie takéhoto skvelého riešenia vás môže oslobodiť pomôcka od výrobcu Xiaomi, ktorý ponúka multiportový usb nabíjací adaptér, pomocou ktorého môžete súčasne nabíjať až 4 zariadenia. Výrobca prezentuje rýchle nabíjanie a dobrú odolnosť voči rušeniu.

Zakúpite v everbuying.net

USB_charger2

27.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+