MojAndroid

Technológie napredujú míľovými krokmi a už dávno platí, že robota môžete naučiť takmer všetko. Dôkazom je zaujímavý duel robota so samurajom v sekaní známym japonským mečom – katanou. Japonský majster najprv naučil robota tie správne pohyby a sekanie mečom, a potom sa proti nemu postavil v deuli so 4 kolami. Zatiaľ čo prvé tri kolá boli zamerané na presnosť, v poslednom kole musel majster aj robot seknúť katanou až 1000-krát. Celý duel si môžete pozrieť na nižšie priloženom videu.

Čo hovoríte na tento duel? Viete si predstaviť, že by vám pri návšteve Japonska predvádzal tamojšie umenie robot s katanou? Nové technológie sú naozaj fascinujúce, no niekedy nás až desia. Myslíme si však, že by sme mali roboty usmerňovať takým smerom, aby pre nás boli užitočné – napríklad ich naučiť ošetrovať zranených, operovať mozog alebo obnovovať umelecké diela.

Zdroj: Engadget

6.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+