MojAndroid

Technológie dnes umožňujú ľuďom konať zázraky. Presne tak sa dá opísať aj video magazínu The Guardian, ktoré zachytáva nevidiaceho muža ako po 10 rokoch vidí svoju manželku. Allen Zderared, ktorý už čoskoro oslávi 70-te narodeniny, prišiel o zrak kvôli nevyliečiteľnej chorobe. Odborníci z Mayo Clinic v Minnesote mu však navrhli alternatívne bionické oko, vďaka ktorému uvidel aspoň obrysy a tiene vecí a osôb vo svojom okolí. Celé video je naozaj emotívne a pozrieť si ho môžete nižšie.

Technológie sa budú rokmi stále vylepšovať a je len otázkou času, kedy vedci vyrobia aj bionické orgány či celé končatiny dostupné pre širokú verejnosť. Dovtedy nám zostáva nič iné, len držať odborníkom palce a modliť sa, aby sme ich pomoc nemuseli nikdy potrebovať.

Náš tip
Staňte sa pomocou aplikácie očami pre nevidiacich

25.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+