MojAndroid

Švajčiarský výrobca hodiniek Victorinox sa spojil s Acerom a spolu vytvorili nadstavec pre tradičné mechanické hodinky výrobcu, ktorý ich aspoň sčasti premení na inteligentné. Špeciálny nadstavec Cybertool je kompatibilný len s hodinkami Victorinox INOX a nebude fungovať na žiadnych iných hodinkách. V podstate ide o úplne samostatne fungujúce zariadenie, ktoré je mechanicky prispôsobené tak, aby sa dalo pripevniť k mechanickým hodinkám. A čo dokážu hodinky s takýmto zariadením? Budú vás vedieť upozorniť na prichádzajúce hovory, SMS správy, udalosti z kalendára alebo zobraziť čas z niekoľkých časových zón. Hodinky budú s nadstavbou fungovať zároveň aj ako fitness tracker.

Cybertool je prvým zariadením svojho druhu. Hoci nejde práve o dizajnovo najkrajšie riešenie a hodinky s takýmto doplnkovým zariadením vyzerajú trochu smiešne, výrobca by však s ním mohol odštartovať nový trend. V budúcnosti by ste tak svoje obľúbené mechanické hodinky mohli v prípade potreby doplniť aj o inteligentnú nadstavbu. Cybertool však nie je práve najlacnejšou záležitosťou, a stojí takmer toľko, čo dnešné inteligentné hodinky s Androidom Wear – konkrétne 225$.

Náš tip
Chronos: Zaujímavý doplnok, ktorý premení analógové hodinky na inteligentné

 

Victorinox-Swiss-Army-INOX-Cybertool-watch-2.0

Zdroj: verge

27.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+