MojAndroid

O počte aktivácií a stiahnutých aplikácií počas Vianoc a 25.decembra sme vám už priniesli v článku Vianoce 2012: aktivovaných viac tabletov ako smartfónov, rekordný počet stiahnutých aplikácií. Dnes tu máme ďalšie štatistiky spoločnosti Flurry, ktorá tentokrát prináša štatistické údaje z obdobia posledného decembrového týždňa – od 25. do 31. decembra.

Cez vianočný týždeň sa aktivoval rekordný počet zariadení s operačnými systémami Android a iOS. Počas monitorovaného obdobia sa aktivovalo viac ako 50 miliónov zariadení. Počet stiahnutých aplikácií z Google Play a App Store sa vyšplhal na viac ako 1,76 miliardy. Oproti priemernému decembrovému týždňu to predstavuje nárast o  65%.

Spoločnosť tvrdí, že v roku 2013 sa 1 miliarda stiahnutí za jeden týždeň stane normou. Na Vianoce v tomto roku by mohol počet stiahnutí dokonca prekonať 2 miliardovú hranicu. Stále čakáme na oficiálne čísla spoločnosti Google, ktoré nám prezradia, koľko Android zariadení bolo aktivovaných a koľko stiahnutých aplikácií si môže na svoje konto pripísať Google Play.

Zdroj: Flury via phonearena

3.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+