MojAndroid

Online nakupovanie je na Slovensku čoraz obľúbenejšie. S modernizáciou spoločnosti ľudia prechádzajú aj na tento spôsob obstarávania nových vecí. Pred vianočnými sviatkami to platí dvojnásobne. Portál Teraz.sk zverejnil výsledky prieskumu, ktoré hovoria o tom, že Slováci plánujú tento rok minúť viac ako predchádzajúci rok.

Prieskum uskutočnil portál Heureka.sk na vzorke 1855 respondentov a zistenie je jasné. Slováci plánujú minúť online na darčeky približne o 5 percent viac peňazí ako minulý rok.

“Minuloročné Vianoce boli naplno poznačené vojenským konfliktom na Ukrajine, energetickou krízou a rozbiehajúcou sa infláciou. Pre uvedené dôvody 44 % respondentov plánovalo oproti predchádzajúcemu roku na vianočných darčekoch šetriť. V tohtoročnom prieskume ich počet klesol na 32 % a, naopak, na 12 % narástol počet tých, ktorí plánujú minúť viac ako pred rokom.”

Plánovaný vianočný rozpočet Slovákov je v tomto roku priemerne vo výške 292 eur. 16,5 percenta opýtaných uvádza, že darčeky nakupuje predbežne počas celého roka, takže pred Vianocami sa už nemusia naháňať a kupovať ich na poslednú chvíľu. Takmer 9 z 10 respondentov preferuje online nákupy pred nakupovaním v predajni.

Ženy darčeky začínajú kupovať skôr ako muži, najviac z nich už v septembri a októbri. Darčeky Slováci nakupujú v priemere pre 5-6 osôb. Najdôležitejšou pri výbere je kvalita, nasleduje cena a recenzie ostatných zákazníkov.

Náš tip
Tip na smartfón: Poriadna výdrž batérie do 200 €? Tento model to dokáže
13.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+