MojAndroid

Google aktualizuje aplikáciu Google Drive, ktorá vo verzii 1.2.352.9 prináša niekoľko noviniek vrátane nového vzhľadu a funkcií. Update je používateľom sprístupňovaný postupne, takže ak ste ho ešte nedostali, môžete si stiahnuť APK a nainštalovať si ho manuálne. Odkaz na stiahnutie prikladáme nižšie.

drive drive2 drive3

Vzhľad Google Drive sa veľmi nezmenil, no prvé čo postrehnete je zmenená farba prostredia, ktorá je teraz namiesto tmavej svetlá. Google pridal aj spodný bar, odkiaľ je možné vytvárať dokumenty a používateľovi ponúka najviac používané funkcie. Výhodou je, že pri skrolovaní nadol sa skryje a pri opačnom pohybe nahor opäť ukáže – podobne, ako to je u Google+. Ďalšími zmenami, ktoré uľahčujú prácu je pridanie gesta Swipe-down-to-refresh, pomocou ktorého môžete Drive obnoviť jednoduchým potiahnutím podobne, ako ste na to zvyknutí aj pri iných aplikáciach. Noviniek sa dočkala aj editácia tabuliek, pri ktorej pribudli funkcie, ako zmena rámčekov, formátovanie čísel a dátumov, spájanie a rozdeľovanie buniek, či stĺpcov. Poteší aj ich tzv. zamrazovanie. Ak použijete túto funkciu stĺpec, ktorý zmrazíte sa bude zobrazovať vždy naľavo aj pri posune dokumentu do strán. V novom Google Drive sa nachádza ešte niekoľko menších noviniek, ktoré zahŕňajú napríklad nové vylepšenia obrázkov a nové tlačidlo Pause pri preberaní súborov, ktoré nahradilo tlačidlo Stop.

drive5 drive4 drive6

Google Drive je už dostupný aj na Google Play, ale ak by ste ho z nejakého dôvodu nemohli stiahnuť, môžete ho nainštalovať aj manuálne. Odkaz na APK prikladáme nižšie.

— Stiahni Google Drive z Google Play —

— Stiahni Google Drive APK —

Zdroj: androidpolice

12.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+