MojAndroid

O rôznych regulách pre drony a lietanie s nimi sme písali už neraz. Momentálne je v USA aktuálne ďalšie zavádzanie pravidiel v súvislosti s týmito lietajúcimi zariadeniami. Americká vláda totiž plánuje zaviesť požiadavku, aby boli všetky nákupy dronov formálne registrované – či už ide o firmy alebo súkromné osoby. Ministerstvo dopravy má podľa NBC dnes ohlásiť novú stratégiu a jej prijatie sa očakáva už do Vianoc. Tie budú totiž vhodnou príležitosťou na nákup a darovanie práve lietajúcich dronov.

Ministerstvo sa tu má tiež vraj spojiť s hlavnými výrobcami dronov, aby vytvorili tento nový proces registrácie a zjednodušili tak záujemcom celú situáciu. Presná registrácia dronov sa má postarať o väčšiu zodpovednosť a prísnejšie pravidlá pre tento priemysel. Tento krok privíta aj polícia. Drony totiž môžu slúžiť aj na nezákonné špehovanie, ohroziť ich zásahy, či prekážať pri výkone ich práce.

Vo vzduchu zatiaľ visí viacero otázok – napríklad, či sa registrácia majiteľov dronov bude vykonávať aj spätne – teda či sa budú musieť všetci, ktorí si drona zakúpili už dávnejšie. Tiež nie je jasné, či budú musieť ľudia prihlasovať nových majiteľov aj pri predaji či darovaní drona. Mimochodom, Federálny letecký úrad FAA zatiaľ pracuje na vlastných predpisoch pe drony, no podľa ich slov budú hotové najskôr v roku 2017.

Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+