MojAndroid

Spoločnosť Elliptic Labs dnes odhalila vlastné riešenie bezdotykového ovládania smartfónov pomocou ultrazvuku, ktorý by mohol zmeniť spôsob, akým komunikujeme s mobilnými zariadeniami. Novinka dokáže merať pozíciu ruky a vzdialenosť od zariadenia, čo znamená, že umožňuje ovládať softvér smartfónov alebo tabletov podľa toho, v akej blízkosti je vaša ruka alebo pomocou pohybových gest vo vzduchu.

Systém merania od Elliptic Labs dokáže zachytiť ruku používateľa až pol metra od samotného zariadenia, na ktorom je používaný. Čo je však zaujímavejšie, pracuje aj v prípade, keď je hlavný čip v režime spánku. To znamená, že smartfóny alebo tablety budete možno v budúcnosti prebúdzať jednoduchým pohybom vo vzduchu.

Nápad ovládať smartfóny pomocou bezdotykových gest nie je žiadnou novinkou. Výrobcovia, ako Samsung už nejaký čas ponúkajú túto možnosť vrámci vlastných zariadení. V Elliptic Labs sa však tento nápad podarilo rozvinúť a najmä vylepšiť vzdialenosť z akej je možné zariadenia ovládať. Kedy sa však takejto technológie dočkáme v reálnych zariadeniach ? To je žiaľ otázka, ktorú zatiaľ nie je možné zodpovedať. Spoločnosť Elliptic Labs podľa informácií nemá momentálne žiadneho partnera, ktorý by mal záujem o licencovanie tejto technológie.

Multi Layer Interaction Product Only (press) from Elliptic Labs on Vimeo.

Zdroj: pocketnow

7.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+