MojAndroid

Ubuntu pre Android je nádejným projektom skupiny vývojárov Canonical, o ktorom sa prvé zmienky objavili ešte na začiatku tohto roka. Neskôr bol demonštrovaný na Fóre Internacional Software Livre v Brazílii a dnes sa operačný systém Ubuntu bežiaci na Android telefóne objavil znova. Tentokrát však v reklamnom videu, ktoré jednoduchým spôsobom vysvetľuje, o čom celý tento projekt je a aké výhody prináša.

Telefóny s dvojjadrovými a štvorjadrovými procesormi sú výkonom porovnateľné s počítačmi, tak prečo ich nevyužiť práve na spustenie Ubuntu? Takúto otázku si položili aj vývojári z Canonical a aj z tohto dôvodu prišli s projektom Ubuntu pre Android. Svoj smartfón tak už v dohľadnej dobe budete môcť využiť nielen na cestách pri odosielaní e-mailov, SMS správ alebo volaní, ale aj na plnohodnotnú prácu so stovkami certifikovaných aplikácií pre office alebo pre spracovanie videa, či audia. Vďaka virtualizačným nástrojom však spustíte aj programy určené pre Windows. Váš telefón bude v normálnom režime fungovať s Androidom a po jeho pripojení k dockovacej stanici sa automatický spustí operačný systém Ubuntu. Minimálnymi požiadavkami na spustenie sú dvojjadrový procesor s frekvenciou 1GHz, 512MB RAM, 2GB vnútornej pamäte, výstup HDMI a podpora USB Host.

MojAndroid.sk tip

Viac sa môžete o Ubuntu pre Android dočítať v nasledovných článkoch:

Z nového reklamného videa tiež nie je jasné, v akom štádiu momentálne projekt je a ani to, kedy by mohol byť dokončený. Otázne tiež stále ostáva to, ako sa bude dať Ubuntu od Canonical na telefóny alebo tablety nainštalovať.

14.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+