MojAndroid

CEO spoločnosti Uber Travis Kalanick zažíva nešťastné obdobie. Minulý mesiac sa jeho rodičia ocitli v tragickej nehode na lodi, pri ktorej prišiel Kalanick o mamu. Teraz sa CEO jednej z najsledovanejších spoločnosti posledných mesiacov rozhodol, že si zoberie voľno, aby mohol v pokoji trúchliť a dať sa do poriadku.

UBER zažíva náročné obdobie

Pri tragédii v rodine je podobný krok úplne štandardný. Pre spoločnosť UBER to ale zrejme neveští nič dobré. Nie je to tak dávno, čo si firma zaslúžila veľkú vlnu kritiky kvôli podpore súčasného amerického prezidenta Donalda Trumpa. Situácia zašla až tak ďaleko, že si ľudia hromadne rušili účty na UBER-i a spoločnosť musela celý proces mazania kont zjednodušiť.

Okrem toho sa nedávno objavili aj škandály spojené s firemnou politikou, kde boli spochybňované rôzne vodcovské praktiky vo vnútri spoločnosti, kde malo dochádzať aj k sexuálnemu obťažovaniu a diskriminácii. Odborníci dokonca odporúčajú, aby pre zachovanie dobrého mena spoločnosti Kalanick pri návrate do funkcie prevzal iba obmedzené množstvo povinností a zodpovedností.

Kalanick neodchádza úplne

Hoci aj počas voľna bude Kalanick k dispozícii pre robenie rôznych dôležitých strategických rozhodnutí, chce, aby väčšinu zodpovednosti na seba prevzali ostatní členovia vedenia spoločnosti. To ale nebude také jednoduché, keďže mnohí poprední manažéri sú buď vyšetrovaní, alebo z funkcie už úplne odstúpili. Je teda isté, že vo firme budú musieť nastať veľké zmeny a bez prítomnosti najvyššie postaveného predstaviteľa to zrejme nebude vôbec jednoduché.

Zdroj: TechCrunch, ReCode

15.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+