MojAndroid

HTC Sense – nadstavba užívateľského prostredia pre Android od spoločnosti HTC, ktorá túto nadstavbu inštaluje vo svojich zariadeniach, je medzi užívateľmi Android zariadení veľmi obľúbená. Obsahuje intuitívne prvky ovládania a príjemné grafické súčasti, ktoré dotvárajú príjemný dojem z používania tejto nadstavby. Práve Sense sa podľa mnohých podpísalo pod vysokú hodnotu predaných zariadení firmy HTC.

V prvom kvartáli tohto roku (Q1/2011) sa firme HTC podarilo predať 9.313.500 kusov Android zariadení s nadstavbou HTC Sense. Vtedy generálny riaditeľ spoločnosti HTC Peter Chou – povedal, že Sense sa bude naďalej šíriť v priebehu roka. Prišiel druhý kvartál tohto roku (Q2/2011) a ten spoločnosti HTC priniesol veľký úspech. Predalo sa viac ako 11.000.000 zariadení HTC !

Silný dopyt po našich zariadeniach v USA a Ázii kompenzuje spomalený dopyt v Európe, kde bol pred mesiacom vydaný nový HTC Sensation. Avšak, spoločnosť očakáva, že súčasný rast v USA a Ázii bude naďalej pokračovať v priebehu roka, hlavne v Ázii, kde je nárast predajnosti obrovský.”

– HTC CFO, Winston Yung

K vysokej predajnosti zariadení od firmy HTC značne prispeli aj novinky. Na americkom trhu – HTC Thunderbolt (Verizon Wireless) – prvý 4G LTE smartfón spoločnosti, ktorý analytici často spomínali ako najväčšieho konkurenta iPhonu (Verizon), spoločnosť HTC však stiahla z trhu. Avšak, stále predáva atraktívny HTC Inspire 4G (AT&T).

 

Nedávno predstavený HTC Sensation, aj napriek silnej konkurencii v T-Mobile, už dostal aj 4G brata vo verzii HTC Sensation 4G. Skutočným velikánom na americkom trhu je však HTC Evo 3D od Sprintu, ktorý je nabitý najnovšími technológiami od vrchu na dol. Nadšenci neobmedzených 4G dát ho uprednostňujú aj pred Sensation 4G. Sprint v súčasnej dobe predáva aj EVO 4G za 100 USD s novou dvojročnou zmluvou, tak ako AT & T predáva Inspire 4G za 100 USD, ktorý je však dostupný len so stupňovým dátovým tarifom.

Vysoká predajnosť spoločnosti HTC má jednoduchý recept. Ponúkať funkciami nabité smartfóny za cenu o triedu nižších smartfónov. Napríklad Thunderbolt – pri 2-ročnom kontrakte u operátora dostanete za 200 dolárov 40 GB úložného priestoru a 4G LTE konektivitu, zatiaľ čo Evo 3D ponúka Snapdragon  procesor 3. generácie, 4G WiMAX pripojenie a 3D zážitok bez okuliarov, za rovnakú cenu 200 USD.

Ak máte záujem vedieť viac o HTC smartfónoch, prečítajte si naše recenzie a články:

MôjAndroid.sk: exkluzívne prvá česko-slovenská recenzia: HTC Sensation

Predstavujeme HTC EVO 3D

TS: 3D preniká aj do mobilných telefónov. HTC predstavuje HTC EVO 3D

Predstavujeme HTC EVO 4G (video)

CES 2011: Predstavujeme HTC ThunderBolt

CES 2011: predstavenie HTC Inspire 4G


Zdroj: InfoSyncWorld

 

6.7.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+