MojAndroid

Majitelia ďalších automobilov sa môžu tešiť na podporu hlasového asistenta priamo počas jazdy. Tentokrát sa jedná o automobily značky Toyota a Lexus, ktoré s aktualizáciou mobilnej aplikácie dostanú podporu hlasového asistenta Amazon Alexa.

Náš tip
Viac informácií o automobiloch, automobilite a elektroautách nájdete na eAutoPortal.sk!

Alexa sa už tento rok dostane do automobilov, ktoré sú vybavené mobilnou aplikáciou Toyota Entune 3.0 a Lexus Enform 2.0. Systém hlasových služieb Alexa založený na aplikácii Cloud sa neobmedzuje len na ovládanie funkcií vozidla – už v tejto chvíli umožňuje používanie produktov a služieb viac ako tisíc rôznych firiem. Používatelia môžu s pomocou Alexy vyhľadávať miesta a trasy v navigácii, ovládať zábavné systémy, zobrazovať správy, vytvárať a dokončovať nákupné zoznamy, diaľkovo ovládať zariadenia inteligentnej domácnosti atď.

„Vďaka integrácii so službou Amazonu sa budú zákazníci Toyoty a Lexusu už onedlho môcť rozprávať s Alexou počas jazdy,“ povedal Zack Hicks, viceprezident a riaditeľ oddelenia technologických riešení Toyoty v Severnej Amerike, prezident a generálny riaditeľ Toyota Connected.

„Myslíme si, že Alexa by mala byť všade tam, kde by ju klient mohol potrebovať  – doma, v kancelárii, v telefónoch – a aj v autách,” hovorí John Scumniotales, generálny manažér produktu v Amazon Alexa Automotive „Takáto integrácia znamená možnosť interakcie s Alexou prakticky všade.”

Zdroj: Tlačová správa, The Verge

22.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+