MojAndroid

Zmena softvérovej klávesnice je veľmi populárnou záležitosťou a v obchode Google Play dnes už nájdeme mnoho aplikácií, ktoré ponúkajú alternatívne spôsoby zadávania textu. Sú natoľko populárne, že výrobcovia mobilných zariadení ponúkajú niektoré riešenia dokonca predinštalované vo svojich produktoch. Jednou takou aplikáciou je TouchPal Keyboard, ktorá pôsobí na trhu už pomerne dlhú dobu, no prednedávnom sa objavila nová beta verzia, ktorá prináša funkciu Wave, podľa ktorej je aj pomenovaná.

touchpal wave

TouchPal Wave ponúka rovnaké funkcie, ako predchodca a sú to hlavne opravy preklepov, písanie ťahom prsta TouchPal Curve, môžnosť zmeniť dizajn, veľkosť tlačidiel a mnoho iných. Čim sa teda nová verzia odlišuje ? Je to najmä nový spôsob predikcie celých slov, nazvaný ako Wave. Hoci je veľmi zložíté popísať tento proces, veľmi stručne – po zadaní prvého slova ťahom prsta prejdete na medzerník a na klávesnici sa objavia predikcie celých slov, ktoré sa pravdepodobne budú hodiť k prvému. Potom už stačí len potiahnuť slovo opäť na medzerník a klávesnica ho automaticky pridá. Možno to znie zložito, no podarilo sa nám získať beta verziu aplikácie kde sme si to vyskúšali na našom zariadení a podľa nášho názoru môže byť takáto metóda veľmi efektívna. Samozrejme, beta podporuje len anglický jazyk takže zatiaľ nevieme, ako sa bude riešenie správať v našom rodnom jazyku. Pre názornú ukážku si pozrite nižšie uvedené video.

touchpal wave touchpal wave touchpal wave

TouchPal Wave na Google Play zatiaľ nenájdete, no ak máte záujem zapojiť sa do beta testovania klávesnice, stačí byť zaregistrovaný na fóre XDA developers a stať sa fanúšikmi TouchPal na Twittri. Podrobný návod na získanie pozvánky nájdete v pôvodnom článku na XDA.

Zdroj: pocketnow

14.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+