MojAndroid

Ak navštevujete náš web pravidelne, možno si pamätáte, že podobný článok sme tu už raz mali. Na stránke devicereport.youtube.com pribúda stále novší rebríček pravidelne, tak dávame opäť do pozornosti TOP zariadenia s Androidom, na ktorých si užijete sledovanie YouTube videí najviac. Nechýbajú ani najnovšie vlajkové lode od najznámejších výrobcov.

Požiadavky na to, aby sa v rebríčku umiestnil konkrétny smartfón

Služba YouTube uverejnila šesť základných technológií, ktorými musí smartfón v tomto rebríčku disponovať:

  1. High Dynamic Range (HDR) – Táto technológia povoľuje displeju zobraziť vyšší kontrast, aby všetky detaily boli čisto viditeľné aj napriek tomu, že video prehrávané na tomto displeji bolo natáčané v tmavšom prostredí.
  2. Podpora 360° videí – Umožňuje divákom prevziať kontrolu nad tým, čo sledujú, pretože v takomto videu môžete nasmerovať video do rôznych strán. Môžete sa pozrieť hore, dole, za seba či do strán.
  3. Dekódovanie v 4K – Táto technológia umožňuje viac ako len sledovať 4K videá na obrazovke. Dekódovanie prináša do virtuálnej reality vysoké rozlíšenie a jasnosť, takže získate úplne odlišný zážitok zo sledovania.
  4. Vysoký počet snímkov za sekundu – Tiež známe ako obnovovacia frekvencia (jednotkou je Hertz), zariadenia v tomto zozname musia byť schopné zobraziť čokoľvek, čo je nahrávané v 60 FPS frekvencii a viac. Také zariadenia sú schopné divákom ponúknuť „super hladké“ prehrávanie videa, či už ide o herné, športové či akčné videá.
  5. Kodeky ďalšej generácie – Tieto kodeky umožňujú sledovať videá s vysokým rozlíšením, ale zároveň spotrebúvajú o 30% menej šírky pásma (všeobecne brané ako rozsah frekvencií elektromagnetického signálu, jednotkou je taktiež Hertz, keďže sa jedná o nejakú frekvenciu). Tieto kodeky podporujú dekódovanie VP9 profilu 2, čo je pokročilá technológia kodekov.
  6. Spravovanie výkonnostných digitálnych práv – smartfóny dokážu streamovať prémiový obsah bez žiadnych obmedzení.

Zoznam zariadení

Ako vám bolo možno už predom jasné, v zozname sa nachádza prevažná väčšina dnešných TOP modelov od TOP výrobcov. Na samotnej stránke sa nachádza viac informácií o jednotlivých zariadeniach. Čo na nej uvidíte však ako prvé, je horúca novinka Huawei Mate 20 X.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Reklamy na YouTube si prešli veľkou zmenou, týka sa všetkých smartfónov
Náš tip
Tmavá téma v aplikácii YouTube je už k dispozícii pre všetkých
Náš tip
Aplikácia YouTube vám povie, koľko času trávite pozeraním videí

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+