MojAndroid

TikTok je bez pochýb jednou z najväčších sociálnych platforiem súčasnosti. Po novom chce začať účinkovať aj v oblasti streamovania hudby. Portál LaVanguardia hlási, že TikTok Music chce konkurovať populárnym platformám, akými sú napríklad Spotify, YouTube Music či Apple Music.

TikTok Music ako nový hráč v oblasti streamovania hudby?

TikTok Music je zatiaľ platforma dostupná iba vo vybraných častiach sveta, konkrétnejšie v Brazílii a Indonézii. V priebehu nasledujúcich týždňov by sa však mala rozšíriť aj do ďalších krajín. Sme zvedaví, kedy sa dostane aj k nám a či sa bude tešiť z nejakej obľuby. TikTok údajne pracoval s viacerými známymi spoločnosťami, ako Universal Music Group, Sony Music alebo Warner Music. Na prihlásenie do tejto streamovacej aplikácie sa využíva rovnaký účet ako na TikToku. Zámerom je zrejme prilákať veľké množstvo mladých používateľov, ktorí zároveň využívajú aj samotnú sociálnu sieť.

TikTok titulka
TikTok | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Za zmienku stojí fakt, že materská spoločnosť TikToku, ByteDance, už prevádzkuje platformu na streamovanie hudby pod názvom Resso. Plánuje ju však zrušiť a od 5. septembra bude fungovať už len TikTok Music. Pokiaľ ide o cenu, tak viacero informácií naznačuje, že sa od konkurencie príliš odlíšiť v tomto ohľade nechystá. Cena mesačného predplatného je 3,49 amerických dolárov, teda rovnaká čiastka ako v prípade odberu Apple Music. Nová platforma nemá žiadnu verziu, ktorá by bola zdarma. Taktiež neexistuje možnosť si ju vyskúšať napríklad na prvý mesiac bezplatne.

Náš tip
Galaxy Z Fold5 a Z Flip5: Nové skladačky budú drahšie, poznáme ceny
14.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+