MojAndroid

Keď niekto spomenie názov Bethesda, tak sa väčšine mladších ročníkov vybaví PC hra The Elder Scrolls: Skyrim. Už menej z nich ale bude poznať predošlé diely série ako Oblivion, Morrowind, Daggerfall alebo dokonca prvý diel Arena z roku 1994. Od vydania posledného dielu Skyrim už ubehlo 7 rokov a fanúšikovia série netrpezlivo očakávajú ďalší diel, pretože MMORPG The Elder Scrolls Online a remastrovaná verzia Skyrim pre Nintendo Switch sa za nový diel nedá považovať. Spoločnosť teraz na hernom veľtrhu E3 predstavila ďalšiu hru z tohto fantasy prostredia s názvom The Elder Scrolls: Blades, ktorá narozdiel od predošlých hier bola vyvíjaná priamo pre mobilné zariadenia. Neskôr by sa mala dostať aj na PC, konzoly a VR zariadenia.

Konzolová grafika, prepracované boje aj budovanie virtuálneho mesta

Autori sľubujú konzolovú grafiku a množstvo bojových možností. Okrem štandardného boja a zbraní na blízko nás čaká boj na diaľku a využívanie kúziel. Pri boji bude môcť hráč využiť dvojaké ovládanie. Buď klasické dvojité ovládacie virtuálne tlačítka alebo ťahy po displeji. Nezvyčajnou bude aj možnosť hrať v portrét móde. V hre sa zhostíte úlohy člena Blades, elitných agentov Impéria, ktorý po návrate domov zistí, že bol zničený. Následne ste prinútení ísť do exilu a v ceste za spravodlivosťou sa budete musieť prebojovať pestrými lokáciami a dungeonmi. S postupným vývojom vašej postavy, typickým pre RPG, si budete môcť dokonca kupovať a budovať svoje virtuálne mesto. Hra by mala byť dostupná zdarma na jeseň pre systémy Android a iOS. Pokiaľ chcete byť o jej vydaní včas informovaní, stačí sa zaregistrovať na playblades.com.

12.6.2018
Zdroj: TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+