MojAndroid

Hoci leto sa už skončilo a začala jeseň, cyklistická sezóna ešte stále nekončí. Aj preto sme sa rozhodli pre test príslušenstva, ktoré ocenia najmä cyklisti, ktorí radi vybehnú na cesty aj v sychravom jesennom počasí. Púzdro na smartfón určený na bicykel pochádza od firmy Roswheel a je určený pre takmer všetky veľkosti mobilných telefónov a smartfónov. Rozmery obalu sú väčšie ako obvykle, výhodou však je, že sa doň zmestí viac. Okrem telefónu si do obalu môžete odložiť napríklad menšie náradie, náhradnú batériu, či malú svačinu.

roswheel-3

Púzdro s rozmermi 19,5×9,5×10 cm sa na rám bicykla pripevňuje pomocou suchých zipsov, ktoré zabezpečujú pevné spojenie s kostrou, a to aj v prípade prechodu nerovnosťami. Zároveň sú univerzálne a vhodné na väčšinu typov konštrukcií. Vnútro obalu je polstrované, pričom obsahuje aj otvor pre vyvedenie slúchadiel. Priamo v balení nájdete redukciu, ktorá vám pripojenie alebo odpojenie výrazne uľahčí, keďže obal nebudete musieť pracne otvárať a znovu zatvárať.

roswheel-2

Obal prichádza vo vodeodolnom prevedení a na jeho bokoch sa nachádzajú aj reflexné pruhy, ktoré pomôžu okoloidúcim vodičom, aby vás ľahšie videli aj v tme. Mobilný telefón sa vkladá to špeciálnej priehradky, ktorá je navrchu pokrytá priesvitným materiálom zachovávajúcim citlivosť dotykového displeja. Pri používaní nebudete mať žiaden problém s ovládaním a jediný pozor si musíte dať na veľkosť smartfónu. Výrobca v ideálnom prípade odporúča vkladať zariadenie s rozmermi 140×80 mm, pričom ja som v obale vyskúšal Sony Xperiu Z3, či LG G3. Tieto sa síce do obalu vošli, časť displeja s notifikačnou lištou však už bola mimo dotykovú plochu. Obal tak bude vhodný skôr pre menšie smartfóny, a nie pre tabletofóny s väčšími displejmi. Zapnutie alebo vypnutie môžete realizovať dvojitým ťuknutím na displej (ak ho smartfón podporuje) alebo stlačením bokov tam, kde sa nachádza tlačidlo.

roswheel-5 roswheel-4

Púzdro Roswheel je vhodná pre všetkých, čo radi jazdia na bicykli a používajú pri tom aj svoj smartfón. Vďaka tomuto obalu môžete bez problémov sledovať napríklad navigáciu, počúvať hudbu, či narýchlo prečítať príchodzie e-maily alebo SMS správy. Využití je samozrejme viacero a je už len na vás, na čo všetko tento šikovný obal použijete. Zakúpiť si ho môžete za 19 eur v rôznych farebných prevedeniach.

Za zapožičanie ďakujeme e-shopu sunnysoft.sk

10.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+