MojAndroid

Každé drahšie zariadenie ponúka kvalitné ochranné sklo displeja. Nič ale nie je dokonalé, a tak si často na svojich mobilných miláčikov lepíme ochranné fólie a vkladáme ich do obalov. Fólie však taktiež nepatria medzi najodolnejšiu formu ochrany displeja, čo sa snažia dokázať nové odolné sklá. My sme na test získali niekoľko vzoriek tohto príslušenstva a prinášame vám jeho test.

test-odolnosti-sklo

Odolné sklá značky X-One a neznačkové Explosion-proof tempered glass film sme získali od predajcu MobilOnline.sk. V aplikovaní sa nijako nelíšia od klasických fólií. Displej zariadenia treba najprv pedantne očistiť, najlepšie alkoholom a antistatickou handričkou. Jednu takú nájdete aj v balení pri ochrannom skle. Po očistení displeja treba z ochranného skla odstrániť jeho ochrannú fóliu, pričom treba dávať pozor na to, aby ste “obnaženú” stranu skla už neotočili smerom hore – mohol by na ňu napadať prach. Potom už stačí iba ochranné sklo jemne priložiť presne na plochu displeja a prstom alebo nejakým rovným predmetom vytlačiť vzduch spod skla. Celý proces sme zachytili aj na videu.

Ako ste mohli na videu vidieť, odolné sklo X-One sme ihneď podrobili aj testu odolnosti. Sklo obstálo na výbornú a displej zariadenia nebol nijako poškodený ani po útoku vreckového nožíka. O čosi odolnejšie je sklo Explosion-proof tempered glass film, ktoré je ale aj hrubšie. Odolné sklá tohto typu vrelo odporúčame všetkým aktívne žijúcim ľuďom a používateľom, ktorí si na svojom displeji často nájdu škrabanec. Za cenu začínajúcu sa na sume 6€ ide naozaj o výbornú ochranu vášho mobilného zariadenia.

8.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+