MojAndroid

To, o čom vrabce čvirikali už nejakú dobu, sa dnes stáva skutočnosťou. Tesla oficiálne kupuje “zelenú” spoločnosť SolarCity, ktorú založili bratranci Elona Muska – Lyndon a Peter Rive. Muskovi sa tak vracia investícia, ktorú pred pár rokmi vložil do SolarCity. Dohoda medzi obidvoma spoločnosti bola potvrdená akcionármi už minulý tyždeň. “S potešením oznamujeme, že akvizícia SolarCity bola schválená dnes ráno,” oznámila v krátkosti Tesla.

Náš tip
Tesla Town: Ekologické mesto, ktoré myslí na budúcnosť

Elon Musk nahlas hovoril o kúpe SolarCity už od júna tohto roku. Podľa neho je spojenie týchto dvoch spoločností kľúčové k uskutočneniu jeho “Master Plánu”, ktorý má za cieľ dať zákazníkom vlastnú možnosť vyrábania energie a jej skladovania a spotreby.

tesla-solar-roof-model-3

Predstavenie novej Tesla solárnej strechy nám ukázalo, prečo Musk verí, že SolarCity by malo patriť pod Teslu. Z tohto obchodu pravdepodobne budú v blízkej budúcnosti profitovať obidve spoločnosti. Nákup SolarCity stál amerického priekopníka elektromobilov okolo 2,6 miliardy dolárov.

Zdroj: TechCrunch

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
22.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Marek

    Mohli radšej nejaké dva roky počkať. Aj keď je pravda, že pod Trumpom sa môžu diať rôzne veci. Už v januári by za to Solarcity dostal Musk možno polovicu. Takto kúpi spoločnosť s balvanom akumulujúcej sa straty stratovú spoločnosť. Solarcity by samotná možno neprežila, ale ani Tesla nie je v kondícií, aby sa “rozptyľovala” jej finančným fungovaním. Tých 500 mil. USD budúceho cash flow, čo to má údajne priniesť, sa mi zdá dosť málo na “vybratie miliardy, ktorú za to Musk dostal… Aby tak nepotopil obidve spoločnosti. A možno sa práve toho bál, tak začal vyberať? :D

+