MojAndroid

Nie je žiadnym tajomstvom, že ak chce Tesla naplniť očakávania svojich zákazníkov a záujemcov o nový elektromobil Tesla Model 3, bude musieť niečo zmeniť vo svojom fungovaní. Tým najdôležitejším krokom by malo byť otvorenie novej továrne Gigafactory. O tej sme už v minulosti počuli, no teraz už poznáme aj presný dátum otvorenia.

Náš tip
Tesla získala 1,4 miliardy USD z nových akcií, aby urýchlila výrobu Modelu 3

Ten je stanovený na 29. júla, kedy by malo byť monštrum v nevadskej púšti spustené do prevádzky. O tomto dátume sme sa dozvedeli aj vďaka VIP pozvánkam, ktoré spoločnosť rozposlala niektorým vyvoleným majiteľom elektromobilov od americkej spoločnosti. Nová továreň bude zameraná na výrobu batérií a bude zohrávať kľúčovú úlohu pri naplnení požiadaviek zákazníkov.

tesla model 3_4

Spoločnosť pritom uvádza, že v roku 2020, kedy bude produkcia továrne Gigafactory na vrchole, bude továreň produkovať batérie s celkovou kapacitou 35 GWH ročne. To je podľa spoločnosti celková svetová spotreba lítium-iónových batérií v roku 2013, takže je zrejmé, že výrobné možnosti továrne sú skutočne obrovské.

Zdroj: Tesla Central, Fortune

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
31.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+