MojAndroid

Mód autopilota v elektromobiloch spoločnosti Tesla patrí medzi najzaujímavejšie výdobytky modernej doby. Skutočne atraktívna funkcia využíva množstvo informácií zo senzorov auta, ale aj informácie získané zo senzorov ostatných áut spoločnosti a umožňuje poloautonómne fungovanie. Funkcia je využiteľná najmä počas dlhých jázd na diaľnici, kde bez problémov zvládne udržiavanie sa v pruhu, spomaľovanie, zrýchľovanie a vyhýbanie sa kolíziám. Autopilot si teraz majitelia automobilov Tesla môžu vyskúšať zadarmo.

Náš tip
Tesla aktualizuje Models S, mení exteriér a pridáva extrémnu vzduchovú filtráciu

Tesla Autopilot Trial

30-dňová skúšobná verzia je k dispozícii pre každého majiteľa automobilu Tesla, ktorý spĺňa podmienky pre fungovanie autopilota. Funkcia sa stiahne prostredníctvom OTA aktualizácie a po tridsiatich dňoch sa majiteľ auta môže rozhodnúť, či za ňu zaplatí 3 000 USD, alebo nie. Práve vzhľadom na vysokú cenu pre majiteľov áut, ktoré nemajú túto funkciu zabudovanú od výroby, ide o veľmi dobrý ťah. Vďaka tomu si totiž môže nádych budúcnosti vyskúšať oveľa väčšie množstvo šoférov, ktorí budú aspoň dopredu vedieť, za čo presne platia a či takúto funkcionalitu skutočne aj využijú.

Zdroj: Reddit via engadget

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
19.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+