MojAndroid

Z času na čas sa na Google Play Store objavia aplikácie, ktoré by sa tam objaviť nemali. Ide o napodobeniny známych a často platených hier, ktoré ponúkajú autori prekvapivo bezplatne a väčšinou používateľov lákajú aj na rôzne bonusy, zavádzajúcim nadpisom, či príliš dobrými hodnoteniami od používateľov. Pozor však na aplikácie tohto typu, veľmi ľahko vám môžu poškodiť vaše zariadenie a spôsobiť finančnú ujmu!

android-malware

Najnovšie sa na Google Play Store objavila dvojica falošných titulov Temple Run: OZ Free a Subway Surfers Free. Za žiadnu cenu vám ich neodporúčame inštalovať! Ide o napodobeniny známych hier, ktoré vám môžu poškodiť softvér alebo spôsobiť finančnú ujmu zasielaním platených správ, či získaním údajov od vášho bankového účtu. Inštaláciu neodporúčame ani hrdinom s nainštalovanými antivírusovými programami!

subway-surfers-faketemple-run-fake

Používatelia si najčastejšie škodlivé aplikácie a hry nainštalujú z neznámych zdrojov, tzv. “na čierno”. Dôvodov je hneď niekoľko, spomenúť môžeme napríklad nevôľu platiť za aplikácie, či nedostupnosť aplikácie oficiálnou cestou. Určite však nerobia dobre. Dôvody, prečo je za aplikácie dobré platiť, vysvetľujeme aj v našej Téme týždňa z pred pár mesiacov. Dúfame, že ste si infikované aplikácie uvedené vyššie ešte nenainštalovali a ak ste tak už nešťastnou náhodou spravili, okamžite ich odinštalujte.

Zdroj: Phandroid

18.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+