MojAndroid

Operátori musia občas bojovať s výpadkami, ktoré nemohli ovplyvniť. Ide napríklad o nepriaznivé počasie, ktoré môže spôsobiť nedostupnosť služieb. Telekom sa preto rozhodol, že v prípade dočasnej nefunkčnosti internetu, televízie alebo pevnej linky zadarmo zabezpečí svojim zákazníkom alternatívne riešenie.

Čo robiť, ak vypadne internet alebo televízia

Ak vypadne fixné internetové pripojenie (xDSL, optika) alebo Magio televízia (IPTV aj Magio Sat), stačí klasickým spôsobom oznámiť poruchu na Non-stop poruchovú linku 0800 123 777. V prípade, že poruchu neodstránia okamžite, alebo ak dôjde k poruche pevného internetového pripojenia, operátor poskytne zákazníkovi zadarmo neobmedzený mobilný internet na dva dni (4G sieť s rýchlosťami až 375 Mbps). V rámci smartfónu si môže klient vytvoriť Wifi hotspot, cez ktorý môže pripojiť na internet ďalšie zariadenia počas nefunkčnosti fixného internetu.

Ak vypadne televízna služba Magio, zákazník môže zdarma využiť mobilnú televíziu Magio GO, ku ktorej dostane bezplatne aj neobmedzené mobilné dáta až na dva dni.

Pevná linka aj na mobile

V blízkom čase (rozmedzie pár týždňov) sa Telekom rozhodol sprístupniť aj alternatívne riešenie pre Pevnú linku. Ak zákazníkovi vypadne Pevná linka, zdarma získa službu Paralelné zvonenie. Tá sa postará o to, že akékoľvek hovory prichádzajúce na pevnú linku si bude môcť klient zodvihnúť aj na svojom mobilnom telefóne. Viac informácií nájdete na www.telekom.sk/spajametonajlepsie.

Zdroj: Tlačová správa

7.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+