MojAndroid

Telekom môže prísť o niektoré frekvencie, ktoré zakúpil v aukcii ešte v roku 2013. Vtedy za viac ako 60 miliónov eur získal frekvencie v pásmach 800 a 2600 MHz. Práve v tom má Telekom podľa Regulačného úradu frekvencie, o ktoré môže prísť. “Predmetné konanie sa týka len niektorých frekvencií patriacich do pásma 2600 MHz a možné porušenie vyššie uvedenej povinnosti sa nevzťahuje na pásmo 800 MHz,” uvádza vo svojej správe RÚ pre portál MojAndroid.sk.

Telekom mal vydražené frekvencie začať používať do 6 mesiacov od ich pridelenia v januári 2014. To sa podľa RÚ údajne nestalo a v tejto veci začína aj nové vyšetrovanie. Ak sa potvrdí, že Telekom ich skutočne nevyužíva, zrejme o ne príde. Hoci Telekom dostal v aukcii na všetky získané frekvencie v pásmach 800 a 2600 MHz jedno povolenie, nemalo by dojsť k odňatiu licencie k používaniu frekvencií v iných frekvenčných pásmach. O samotnom nevyužívaní niektorých frekvencií informoval RÚ aj samotný operátor.

Uvidíme však, k akému záveru vyšetrovania nakoniec RÚ dospeje a či Telekom o frekvencie naozaj príde. Každopádne, ani odobranie niektorých frekvencií, ktoré operátor podľa všetkého ani nevyužíva, na fungovanie jeho siete nebude mať vplyv. Zmena by bola len v prípade, ak by sa RÚ rozhodlo odobrať aj ďalšie frekvencie, situáciu budeme pozorne sledovať.

Slovak Telekom sme pred týždňom v tejto veci oslovili aj my, zatiaľ sme však oficiálnu odpoveď nedostali.

11.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+