MojAndroid

Mobilný operátor Telekom prináša novinku. Reč je o inteligentných hodinkách značky TCL, ktoré spolu s EASY kartou môžu rodičia kúpiť svojim deťom a byť tak s nimi v spojení cez videohovory.

Čo ponúkajú hodinky?

Telekom zaradil do ponuky model hodiniek TCL MOVETIME Family Watch MT40, ktorý má 1,3“ farebný displej s vymeniteľnými tapetami a primárnou funkciou sú videohovory. Zároveň majú aj ďalšie užitočné funkcie pre rodičov: geolokáciu (GPS, AGPS, Glonass, Wi-Fi, pohybový senzor), bezpečnú zónu (rodič nastaví dieťaťu zónu a ak ju opustí, dostane notifikáciu), meranie aktivít (vzdialenosť, kroky, kalórie) či SOS tlačidlo (v prípade aktivácie odosiela polohu dieťaťa a volá rodičovi). 

Okrem vyššie spomenutého majú hodinky možnosť posielania fotiek, hlasových správ, chatovania, prijímania SMS, disponujú tiež budíkom či aktuálnym počasím.

Výhoda 4G hodiniek je aj v kvalitnej konštrukcii a ochrane proti vode a prachu s IP65 štandardom. Majú rozmery 45 × 39 × 14,6 mm a vážia menej ako 50 g.  

Ako fungujú s Easy kartou?

Telekom ponúka 4G hodinky od TCL aj s EASY kartou, ktorá má už vopred nabitý ročný balík dát 6GB, t.j. 12 × 500 MB dát. Ten vystačí približne na 100 minút videohovoru každý mesiac cez aplikáciu TCL connect, ktorú si rodič inštaluje do svojho smartfónu či tabletu (Android aj iOS). Hodinky a rodičov smartfón potom komunikujú cez túto aplikáciu.

Hodinky TCL MOVETIME Family Watch MT40 s EASY kartou sú v predaji za 119 €. Zákazník zaplatí jednorazový poplatok, a potom si môže dobíjať EASY kartu v hodinkách podľa potreby.

 

Predajné miesta

Detské smart hodinky od TCL sú vystavené na 14 predajniach: Bratislava (Aupark, Central, Eurovea, VIVO), Banská Bystrica (Europa), Trnava (City Arena), Žilina (OC Dubeň), Košice (Optima), Prešov (Eperia), Levice, Prievidza, Michalovce, Trebišov a Humenné. V týchto predajniach sú aj hodinky štandardne k dispozícii na sklade. Zároveň si ich môžu zákazníci objednať v hociktorej inej predajni.

Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+