MojAndroid

Už dávnejšie sa na internete objavili správy o tom, že Google by mohol pripravovať 8 palcový model tabletu Nexus. Hoci tieto domnienky neboli podložené práve najdôveryhodnejšími dôkazmi, myšlienka vydania Nexusu 8 v nás už ostala. Google v minulom roku úplne vynechal aj predstavenie Nexusu 10, ktorého sa možno dočkáme ešte tento rok. Mohol by ho predstaviť spolu s 8 palcovým modelom podobne ako to robí Apple? To sa ešte len uvidí, ale ak by ste chceli mať aspoň predstavu o tom ako by mohol vyzerať, tak potom nepriehľadnite nasledovný koncept od Nikolai Prettnera.

Samozrejme, to aké parametre by mohol Nexus 8 ponúknuť sa môžeme momentálne len domnievať. V redakcii by sme tipovali použitie novšieho procesora Snapdragon 800, 2 GB pamäte RAM a 8 palcového displeja s rozlíšením Full HD. Už samozrejmosťou by bola najnovšia verzia Androidu.

Nexus 8 koncept

3.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+