MojAndroid

Hoci trh mobilných čipsetov patrí momentálne spoločnosti Qualcomm, konkurencia stále nespí na vavrínoch. Dokonalou ukážkou je spoločnosť NVIDIA, ktorá síce vo svojich čipoch neponúka toľko funkcií, ako konkurenčný výrobca, no pokiaľ ide o hrubú výpočtovú silu, NVIDIA čipy majú stále čo ponúknuť. To platí aj o najnovšom modeli NVIDIA Tegra X1, ktorý ako prvý v mobilných zariadeniach ponúkne výkon 1 teraflop, čo je takmer dvakrát viac, ako tomu bolo vlani v prípade modelu Tegra K1. Práve tento čip by mal byť použitý v novom tablete NVIDIA Shield.

Zatiaľ však ide iba o hrubé dohady, aj keď by nemali byť ďaleko od pravdy. Podrobnejšie špecifikácie nástupcu úspešného herného tabletu zatiaľ síce nepoznáme, no použitie najnovšieho čipu v ikonickom tablete od spoločnosti NVIDIA dáva zmysel. Rovnako by to malo byť aj v prípade 8-palcovej uhlopriečky displeja, ktorá by mala ostať nezmenená. Podľa najnovších informácií by mal byť nový tablet predstavený už v polovici marca a možno ešte aj skôr. Iné zdroje túto informáciu ale vyvracajú a uvádzajú, že NVIDIA ostane verná svojmu modelu predstavovania tabletov približne po roku. Posledné dva modely boli totiž uvedené do predaja vždy v júli v danom roku a nemalo by sa to zmeniť ani teraz.

Naďalej tak ostáva otázne, kedy uvidíme najnovší tablet od spoločnosti NVIDIA. Už teraz ale môžeme takmer s istotou povedať, že pôjde o výkonné zariadenie určené najmä pre hráčov. To ale neznamená, že bežní užívatelia by sa mali tabletu vyhnúť. Vlaňajší model mal pomerne priateľnú cenovku a množstvo funkcií, ktoré sú využiteľné aj mimo hier. Spomenú môžeme napríklad užitočný stylus či predné stereo reproduktory. Žiaľ, na našom trhu sa zatiaľ tento tablet nepresadil, a tak nám ostáva iba dúfať, že v budúcnosti sa to zmení.

Zdroj: Fudzilla via GSMarena, Android Police

9.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+