MojAndroid

Ako fanúšikom systému Android sa nám to síce priznáva ťažko, no pravdou je, že takmer čokoľvek čo predstaví spoločnosť Apple, je u používateľov populárne. Americký ovocinár jednoducho dokáže vycítiť, po čom trh v danom momente túži. No a neplatí to len v prípade elektroniky samotnej, ale aj v prípade takých drobností, akou sú napríklad Animoji.

Pár ťuknutí vás premení na bábku

Ak náhodou neviete, ide o nesmierne populárne 3D smajlíky, ktoré kopírujú mimiku používateľa. Apple ich predstavil ešte v roku 2017, kedy uzrel svetlo sveta aj výročný iPhone X. Hneď po samotnom telefóne boli práve Animoji najdiskutovanejšou novinkou z vôbec prvej akcie organizovanej v divadle Steva Jobsa. Krátko na to sa do Obchodu Play dostalo množstvo aplikácií, ktoré mali takéto pohyblivé smajlíky vytvárať. Väčšinou však išlo o nepodarky. Teraz však prichádza poriadne schopná alternatíva, ktorá bude priamo integrovaná do jednej z najpoužívanejších softvérových klávesníc na svete.

SwiftKey svoje pohyblivé 3D smajlíky nazýva jednoducho “puppets” (bábky). Oficiálne pribudli do beta verzie tejto aplikácie len zopár dní dozadu, pričom ak máte nainštalovanú najnovšiu aktualizáciu, mohli ste sa s nimi stretnúť už aj vy. Konkrétne je zatiaľ celkovo k dispozícii pätica bábok. Môžete sa teda “prezliecť” za pandu, mačku, dinosaura, sovu alebo psa. Bábky pritom dokážu kopírovať pohyby vašej hlavy, ale aj základnú mimiku tváre. Takouto zábavnou formou je možné zaznamenať žmurknutia, pohyby očí a pohyby úst. SwiftKey vytvoril túto novinku vďaka umelej inteligencii, ktorá sa učila rozoznávať mimiku z fotiek a videí od dobrovoľníkov.

Záznam bábky sa ukladá ako video a hneď po nahratí ho môžete zdieľať cez vami vybranú aplikáciu. Zaznamenať takto môžete najviac 30 sekúnd, pričom okrem videa sa, samozrejme, nahráva aj zvuk. Novú funkciu sme si vyskúšali aj my a zatiaľ má svoje muchy. Nedokáže veľmi dobre sledovať oči a samotné video sa neuloží v práve najlepšej kvalite. Časom však môžeme určite očakávať vylepšenia. Ak si chcete bábky vyskúšať na vlastnom telefóne, v ľavom hornom roku klávesnice SwiftKey Beta ťuknite na symbol +. Následne stačí z panela vybrať ikonu pandy a nahrať vašu prvú animovanú správu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
9.7.2019
Zdroj: VentureBeat

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+