MojAndroid

Po mesiaci beta testovania, populárna klávesnica SwiftKey 4.2 sa objavila v obchode Google Play a to v oboch verziách, pre tablety aj smartfóny. Pravdepodobne najvýznamnejšou funkciou je tzv. Cloud Sync, o ktorom sme vás v minulosti informovali. Základnou myšlienkou je synchronizácia slovníka a predikcie medzi viacerými zariadeniami.

swiftkey cloud sync

Cloud sync využíva autentifikáciu prostredníctvom Googlu a okrem synchronizácie predikcie dokáže sťahovať najpoužívanejšie frázy, ako aj dáta z Facebooku, Twittru, Yahoo, Gmailu alebo RSS feedov. Nastavenie učenia z Gmailu alebo Facebooku je otázka len jedného stlačenia tlačidla vďaka integrácií API daných služieb. Pretože predikcia sa učí z našich slov a vďaka Cloud sync-u sa prenáša cez Internet, určite bude niekoho znepokojovať otázka bezpečnosti. Podľa informácii, všetky dáta podliehajú bezpečnostným politikám spoločnosti, čo zahŕňa AES-256  šifrovanie, SSL alebo obmedzenie prístupu v koncovom bode.

Okrem funkcie Cloud Sync sa používatelia klávesnice dočkajú aj lepšej predikcie, inteligentnejšieho učenia, nových nastavení alebo vylepšeného rozloženia klávesnice pre niektoré jazyky. Aby autori oslávili veľké vydanie verzie 4.2, rozhodli sa na určitý čas znížiť cenu klávesnice o polovicu (1,99 €), takže ak ste si ju ešte nezakúpili, teraz bude pravdepodobne ten najlepší čas.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidpolice

21.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+