MojAndroid

Platforma Swappie, ktorú snáď už ani netreba predstavovať, dnes oficiálne oznámila novinku vo svojej ponuke s názvom Premium Series. Nový rad je prvým prémiovým produktom Swappie a jeho cieľom je zaplniť medzeru na súčasnom trhu. Prináša prvotriedny zážitok z repasovaných smartfónov a uľahčuje spotrebiteľom robiť rozhodnutie šetrnejšie k prírode.

Kúpou repasovaného smartfónu zákazník znižuje uhlíkovú stopu až o 78 % v porovnaní s kúpou nového modelu. V konečnom dôsledku získate zariadenie v stave nového, no za lepšiu cenu a s menším negatívnym dopadom na životné prostredie.

„Vždy sme si kládli za cieľ počúvať našich zákazníkov a v priebehu rokov sme sa im týmto prístupom a neustálym vylepšovaním našej ponuky priblížili. Repasovanú elektroniku sme tak urobili o niečo rozšírenejšiu. Vedeli sme však, že to nestačí, že existuje skupina zákazníkov, ktorí si repasovanú elektroniku vyberú iba vtedy, ak bude mať telefón bezchybný estetický stav alebo batériu s plnou kapacitou. Aj keď hľadali ekologicky šetrnejšie riešenie, absencia tohto riešenia u nich vytvárala bariéru. Preto prichádzame na trh so Swappie Premium Series, pretože predstavuje o triedu vyššiu novinku, ktorá náročným spotrebiteľom uľahčí začlenenie obehového hospodárstva do ich každodenného života.“

 Casper Andersen, Premium Series Lead v spoločnosti Swappie

Spoločnosť Swappie si nedávno nechala urobiť prieskum od agentúry Kantar, v ktorom sa spotebiteľov pýtala, prečo si ľudia kupujú nové smartfóny namiesto repasovaných. Toto sú hlavné dôvody:

  • Funkčnosť nového telefónu – 41 % opýtaných
  • Stav batérie – 32 % opýtaných
  • Absencia známok opotrebenia – 23 % opýtaných

A práve preto je tu nový produkt s názvom Premium Series, ktorý rieši všetky tieto tri požiadavky. Smartfón je v podstate nový, ponúka 100 % kapacitu batérie, nemá žiadne známky opotrebenia a je samozrejme aj plne funkčný. Na smartfón Premium Series sa taktiež vťahuje 12-mesačná záruka, rovnako, ako na všetky ostatné Swappie produkty.

swappie premium serie
Zdroj: Swappie

„S nadšením vytvárame svet, ktorý je udržateľnejší, etickejší a inkluzívnejší. Naši zákazníci stoja v centre všetkého, čo robíme, a sme odhodlaní urobiť používanie našich služieb čo najjednoduchšie a najpríjemnejšie. Spoločnosť Swappie má jedinečnú pozíciu, pretože všetko repasovanie vykonávame vo vlastných zariadeniach v Európe, vlastníme vlastný dodávateľský reťazec a ponúkame výhody, ako je záruka a možnosť vrátenia tovaru. V každej fáze môžeme zaistiť dodržiavanie štandardizovaných postupov, čo zaručuje vysoko kvalitné a plne funkčné výrobky. To má zásadný význam pre budovanie dlhodobej dôvery v spoločnosť Swappie. Chytré telefóny nemajú dátum spotreby a my dúfame, že pridanie Premium Series k našej obľúbenej produktovej rade pomôže ešte väčšiemu počtu spotrebiteľov, aby sa pri nákupe repasovaného iPhonu cítili rovnako pohodlne ako pri nákupe ojazdeného automobilu.”

Sami Marttinen, CEO a spluzakladateľ spoločnosti Swappie

„Výroba nových chytrých telefónov produkuje viac ako 100 miliónov ton CO2 ročne, zatiaľ čo elektroodpad je najrýchlejšie rastúcou formou odpadu na planéte. 85 – 95 % emisií spojených so smartfónmi sa uvoľňuje počas výroby vrátane ťažby surovín, prepravy a prvého roku životnosti. Začiatkom tohto roka Brusel navrhol právne predpisy na podporu práva spotrebiteľov na opravu, čo je krok správnym smerom. Musíme však ísť ešte ďalej a zabezpečiť, aby boli zakázané všetky praktiky, ktoré obmedzujú nezávislé opravy prostredníctvom procesov, ako je serializácia, obmedzenie distribúcie dielov a prístupu k návodom. S==potrebitelia by mali mať možnosť vyhľadať cenovo dostupný a kvalitný servis u poskytovateľa, ktorého si vyberú, av žiadnom prípade by nemalo dôjsť k zhoršeniu funkčnosti výrobku, pretože oprava bola vykonaná mimo siete pôvodných výrobcov. To je jediný spôsob, ako účinne podporiť opravovanie pred výmenou.“

Jori Ahvonen, CTO spoločnosti Swappie

Počet výrobkov Premium Series je obmedzený, ale trieda Premium sa vzťahuje na všetky modely. Rad je dostupný od dnešného dňa priamo tu.

23.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+