MojAndroid

Ako už iste viete, Slovensko je vďaka Googlu zmapované naozaj poriadne. Vďaka Street View si tak môžete pozrieť miesta, na ktorých ste ešte neboli. Môžete sa jednoducho pohybovať po uliciach a získavať napríklad aj nápady na miesta, kam by ste sa chceli pozrieť. Toto leto sa môžeme tešiť na to, že sa Google auto na Slovensku objaví opäť.

 

Autá so špeciálnym zariadením pre snímanie pri chôdzi

Vďaka nim budú slovenské cesty aktualizované, no nielen to.  Autá Street View budú sprevádzané špeciálnym zariadením – Street View Trekkerom. Kompletné fotografické vybavenie je zmenšené tak, aby sa zmestilo do batoha, ktorý na chrbte nesie operátor. Takýto špeciálne upravený batoh je určený na snímanie pri chôdzi. Operátor sa tak dostane aj na miesta, kde nemožno zájsť autami. Trekker bude využitý najmä na snímanie peších zón a ulíc v šiestich najväčších slovenských mestách, vrátane Bratislavy, Košíc, Prešova, Nitry, Žiliny a Banskej Bystrice.

Pravidelne aktualizované snímky

Služba Street View je vo svete veľmi populárnou. K dispozícii je momentálne vo viac, ako 88 krajinách sveta. Funkcia umožňuje používateľom zobrazovať 360 stupňové snímky ulíc, hradov či iných zaujímavých miest. Na Slovensku je dostupná od roku 2012. Lokálne snímky sú samozrejme pravidelne aktualizované, aby ponúkali čo najvernejší obraz reality.  Na snímanie pre Street View už boli na Slovensku využité okrem Street View Trekkera aj  Street View trojkolka a Street View trojnožka. Vďaka nim sa môžu používatelia napríklad poprechádzať okolo Popradského plesa, navštíviť Ochtinskú aragonitovú jaskyňu, či zájsť do prírody do Národného parku Slovenský raj.

Ochrana súkromia

Samozrejme, súkromie nie je spoločnosti Google cudzie. Dbá na to, aby sa na fotografiách neobjavovali ŠPZ či tváre ľudí. Aby ich nebolo možné identifikovať a ochránilo tak ich súkromie. Street View ponúka aj funkciu dodatočného rozmazania snímok, o ktoré môžu používatelia požiadať stlačením tlačidla “Nahlásiť problém”.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

24.5.2019
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+