MojAndroid

Ak ste niekedy potrebovali alebo potrebujete stiahnuť inštalačné apk súbory Android aplikácií do PC, nech už je dôvod akýkoľvek, vďaka developerovi redphx to je teraz úplne jednoduché. Na internete sú síce k dispozícii stránky, kde sa dajú takéto súbory stiahnuť, nie vždy na nich však nájdete to čo hľadáte. Jedným zo spôsobov ako získať apk je tiež využitie vášho smartfónu. V telefóne si nainštalujete aplikáciu, ktorej apk súbor potrebujete a následne pomocou niektorej aplikácie z Android Marketu ho extrahujete. Redphxov postup vám však toto ešte viac uľahčí a umožní sťahovať apk priamo z webového Android Marketu prostredníctvom pluginu v internetovom prehliadači Chrome na PC. Tu je postup ako na to.

I. Vypnite upozornenia na SSL chyby

1. Stiahnite si a nainštalujte plugin APK Downloader

2. Kliknite pravým tlačidlom myši na ikone prehliadača Chrome a vyberte vlastnosti.

3. Prepnite sa na tab “Odkaz” a v poli “Cieľ” pridajte hneď za text nasledovné: [medzera]-ignore-certificate-errors . Kliknite na OK.

Zadaná cesta by potom mala vyzerať asi takto: C:\…\chrome.exe -ignore-certificate-errors

Zavrite Chrome a znova ho spustite pomocou upraveného odkazu na ploche.

4. Otvorte nastavenia pluginu APK Downloader. Ak sa zobrazí okno ako na obrázku vpravo, potom je všetko v poriadku a môžete pokračovať ďalej. Ak nie, niekde ste v predchádzajúcich krokoch spravili chybu.

II. Zadajte email a ID zariadenia

1. Pre získanie ID vášho zariadenia si musíte do telefónu nainštalovať aplikáciu Device ID. Získané ID a príslušný email vrátane vášho hesla vložíte do prihlasovacieho formulára pluginu.

Device ID
redphx
Verzia 1.0 (24. 2. 2012)
Veľkosť 11 kB
1.6+
Zadarmo

III. Môžete začať sťahovať

Po úspešnom prihlásení môžete začať používať plugin. Otvorte Android Market, vyberte ľubovoľnú aplikáciu a stlačte ikonku APK downloaderu v pravom hornom rohu.

Zdroj: codekiem.com

25.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Patko64

  neveim prečo ale na xperii x8 a aj na xperii x10 mini sa aplikacia neočákavane vypla :(

 • Sodantok

  Doplnil bych, že tento způsob je nelegální (myšleno tak, že porušuje tímto konáním TOS Android Marketu)

  • Anonym

   zachvilu sa takto budu dat stahovat aj platene apps. no pekne, aj toto je podpora developerov.

 • Host

  Neviete ako sa da obist aby som zadal ID svojho zariadenia?

 • Basko

  Update 02/26: this extension is now fully deactivated. It’s hard for me to make this decision, because I really love it. Sorry people
  vyjadrenie autora…

 • Hmm, to je škoda, včera som si vďaka tomuto extension stiahol z marketu Chrome Beta aj na Slovensku… Perfektná vec to bola.

 • ASD

  ja taham z torrentov   :-)))
   

 • lenže toto narozdiel od torrentov nebolo ilegálne v našich končinách ;)

 • nejde mi to…neviem dat nastavenia pluginu nevie mi niekto pomoct?

 • Pavel Kratochvíl

  Nejde to, protože to vývojář zastavil. Začali ho nazývta pirátem a obviňovat, že umožnil stahovat placené aplikace, nemám slov:

  Update 02/26: this extension is now fully deactivated. It’s hard for me to make this decision, because I really love it. Sorry people
  People keep talking about pirating paid apps with this. WTF??? To me, that’s really scary. I never thought about this before. The truth is I’m not able to test this on paid apps, because I haven’t bought any apps on Android Market ( I don’t have any valid CC ). I did try on some paid apps and it displayed error, so I assumed that you can’t download  them. That’s it. If I knew that you could, maybe I wouldn’t publish this in the first place.
  Remember: It’s not possile to download paid apps if you haven’t purchased it yet
  Let me tell you the reason why I make this: as you know, I’m an Android developer. While working on my new project, I have to decompile some apps on Android Market. Everytime I want to decompile one, I have to download it to my phone, use Astro to backup it to SDCard, connect phone to PC, then copy the apk file. That’s a really long and painful to me, because I have to do it over and over again. That’s why I come up with this idea.
  Conclusion: At first this project is made for my personal needs, then I publish it because I think some people may need it, for good reasons of course. This is not a tool for pirating. It’s good or bad depend on how you use it. Please don’t make me look bad because of this.
  Sorry, but I think I need to stop this. Hope you’ll understand. And please do not email me asking for the extension file, I won’t provide it.
  Thanks everyone for using this extension.
  Regards,
  redphx
  Sorry for my bad English.
   

 • Miguel Franek

  Ahojte skusal som to aledownloander je podla autora
  deaktivovane takze nefunguje to

 • Dakujem, ide my to  ;) zide sa my to

 • Miro888sk

   kde mam vypnut upozornenie na SSL chyby?

 • Stefan

  aplikacia device id mi nejde otvorit na mojej xperii x8

+